ЦИКЛОВА КОМІСІЯ «ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО, ДЕКОРАТИВНЕ МИСТЕЦТВО, РЕСТАВРАЦІЯ»

Циклова комісія образотворчого мистецтва, декоративного мистецтва, реставрації Сумського фахового коледжу мистецтв і культури ім. Д. С. Бортнянського – справжній мистецький, науковий та освітній центр для нового покоління українських художників, головною метою якого є генерування мистецького потенціалу, орієнтованого на досвід кращих європейських шкіл та національні традиції. Саме в Коледжі творчі та креативні особистості здатні задовільнити свої вимоги та побажання щодо якості освіти.

Історія створення циклової комісії щільно пов’язана із загальним ідейним піднесенням у суспільстві в 1990-х роках, із бажанням митців поглибити кращі традиції народної творчості, відродити ремесла тощо. Відділ був заснований у 1993 році за ініціативи заслуженого працівника культури України Л. К. Власенка, директора училища, а також за підтримки Сумської обласної державної адміністрації, Сумського обласного художнього музею імені Никанора Онацького. Очолила відділ знана в мистецькому світі талановита художниця і викладач Анна Володимирівна Гідора, яка залучила до співпраці досвідчених фахівців і спрямувала роботу відділу на відродження та поєднання багатовікових традицій минулого з найсміливішими ідеями сучасності.

Серед фахівців, які стояли біля витоків відділу – члени Сумської обласної організації Національної Спілки художників України Народний художник України О. В. Садовський, майстер створення гобеленів високого професійного рівня Н. 3. Негреба, живописець І. Ю. Швачунов, скульптор О. Г. Прокопчук, керамісти К. І. Мозгова, С. А. Корсун, Г. М. Протасов, мистецтвознавець, член Сумського обласного осередку Національної Спілки народних майстрів України, заслужений працівник культури України Л. К. Федевич, член Сумського обласного осередку Спілки дизайнерів України Н. М. Кохан, скульптор А. М. Нікіфоров, художники-викладачі В. С. Стеценко, І. В. Ганаза, О. В. Овчарова.

А. В. Гідора залучала викладачів та студентів відділу до участі у чисельних мистецьких акціях, пленерах, виставках, одним із засновників та керівників яких вона була – творчі симпозіуми «Раку-кераміка» (1994-1998 роки), ленд-арти «Простір покордоння» (1999-2003 роки). Всеукраїнські симпозіуми проходили біля с. Могриця Сумської області на крейдяному плато серед археологічного простору скіфського та слов’янського городища. Творча молодь училища залучалася до мистецьких проєктів поруч із відомими художниками ленд-арту та студентською молоддю з Києва, Ялти, Дніпра, Львова, Ужгорода, Харкова, Вінниці, Запоріжжя.

З 2008 року предметно-циклову комісію очолювала досвідчений художник, митець високого професійного рівня, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист Віра Олександрівна Матюшенко, яка стала справжньою її берегинею.

З 2020 по 2022 рік цикловою комісією керував випускник Коледжу, випускник Харківської державної художньої академії дизайну та мистецтв та Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка, професійний скульптор – Руслан Миколайович МОВЧАН. У мирному житті український скульптор займався широкою творчою діяльністю. Майстер створив низку скульптур, відомих сумчанам. Зокрема, був співавтором Меморіального комплексу жертвам нацистської окупації «Свіча пам’яті» по вул. Троїцькій, «Кіт на даху» поряд з дитячим парком «Казка». Організував серію скульптурних симпозіумів у Національному літературно-меморіальному музеї Григорія Сковороди, в парковій зоні якого встановлено дві скульптури Руслана Мовчана: «Нарцис» та «Вітрильник». Брав активну участь у мистецьких заходах, у тому числі і як організатор виставок чисельних творчих робіт. Талановита особистість, творчий мрійник, ГЕРОЙ – 24 лютого 2022 року став на захист нашої країні, кожного з нас! 01 березня 2022 року українського скульптора,  ГЕРОЯ, ЗАХИСНИКА України було вбито російськими окупантами в бою під селищем Низи Сумської області.

З 2022 року опіку над цикловою комісією тримає талановитий викладач, натхненний митець, дизайнер та майстер високого рівня Неллі Григорівна Латіфова.

Викладачі відділу особистим прикладом спрямовують студентів на пошуки власних шляхів у мистецтві, сприяють розвитку їх здібностей і талантів, як старші колеги підтримують паростки нового, надають максимальну свободу вибору, самовиявленню, усвідомленню власної індивідуальності.

Всі завдання з фахових предметів творчі та оригінальні, тому, починаючи з першого курсу навчання перетворюється на суцільний творчий пошук. Завдяки натхненній та самовідданій роботі викладачів відділу навчання для молодих художників – це лабораторія, де вони мають змогу творити оригінальні композиції за власним стилем, філософським спостереженням життя.

Студенти та викладачі відділу успішно співпрацюють з Сумським обласним художнім музеєм імені Никанора Онацького, Сумським обласним краєзнавчим музеєм, відділом Агенції промоції «Суми» – Сумською міською галереєю, де молоді художники організовують творчі виставки, благодійні аукціони, викладачі художніх навчальних закладів та визнані майстри проводять майстер-класи.

У залах Сумської міської галереї та Конгрес-центру СумДУ традиційно проходять захисти дипломних робіт, які перетворюються на справжні мистецькі свята в культурному просторі Сумщини. Творчі роботи викладачів та студентів відділу знані та поціновані у Слобожанському мистецькому просторі шанувальниками та знавцями художнього мистецтва.   Студентські творчі роботи прикрашають прибудинкову територію та інтер’єри навчальних корпусів та гуртожитку Коледжу.

Від 2016 року на базі відділу щорічно проводиться Всеукраїнський конкурс декоративно-прикладного мистецтва «Барви Сумщини», присвячений Міжнародному Дню художника, який знаний в Україні, сприяє збагаченню художньо-мистецького спілкування.

Студенти-художники  постійно беруть участь у міжнародних та всеукраїнських конкурсах, мистецьких фестивалях, проєктах, пленерах, де обов’язково стають переможцями. Кращі випускники відділу продовжують навчання у ЗВО III—IV р. а., працюють дизайнерами, оформлювачами, викладачами мистецьких шкіл, частина випускників продовжує навчатись і займатись творчою діяльністю за кордоном.

 

ВИКЛАДАЧІ

Голова циклової комісії
Неллі Григорівна ЛАТІФОВА

спеціаліст вищої категорії, викладач-методист
Учасник всеукраїнських та міжнародних науково-практичних конференцій, автор понад 10 статей у всеукраїнських наукових виданнях
викладає: переддипломну практику, педагогічну практику, методику викладання фахових дисциплін, основи комп’ютерної графіки.

телефон +38 (099) 2344204, e-mail: latifovanh@svumik.sumy.ua

 

НЕГРЕБА Ніна Захарівна
спеціаліст другої категорії, член Національної спілки художників України
викладає: декоративно-прикладну творчість.

 

АЛЕЩЕНКО Юлія Іванівна
спеціаліст вищої категорії, викладач-методист, член Національної спілки художників України
(живописець)
викладає: декоративно-прикладну творчість, композицію, рисунок, педагогічну практику.

Має авторські науково-методичні видання, авторські методичні посібники, методично-наукові статті.
Постійний учасник всеукраїнських та міжнародних виставок, пленерів.
Нагороджена дипломом лауреата премії Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді в розбудові України та диплом лауреата премії ім. М. Дерегуса (Міністерство культури України, Національна спілка художників України).

 

ХОДИКО Галина Василівна
спеціаліст вищої категорії, викладач-методист
викладає: дизайн, композицію, педагогічну практику.

 

МАТЮШЕНКО Віра Олександрівна
спеціаліст вищої категорії, викладач-методист
викладає: живопис, рисунок.

 

ФІРСІК Юрій Миколайович
спеціаліст вищої категорії
викладає: декоративно-прикладну творчість, рисунок.

 

ГРУДІЙ Михайло Володимирович

член Національної спілки художників України
викладає: декоративно-прикладну творчість(кераміка), гончарство, реставрацію, пластичну анатомію.
Має великий досвід монументально-декоративного живопису, учасник виставок в Україні та закордоном.

Translate »