ХОР НАРОДНОЇ ПІСНІ

Багато років поспіль творчо і натхненно працює відомий колектив – хор народної пісні. Творчий колектив є лауреатом І премії Всеукраїнського фестивалю-конкурсу колективів народного хорового співу імені Порфирія Демуцького, переможцем Всеукраїнського огляду-конкурсу хорових колективів, лауреатом Міжнародного свята пісні і танцю «Слов’янський вінок» у м. Таллінні, учасником творчих звітів майстрів мистецтв та художніх колективів Сумської області у м. Києві на сцені Національного палацу мистецтв «Україна», творчих звітів Коледжу «Натхнення! Молодість! Краса!», декад творчих звітів «Дарунок тобі, Україно!». Також хор презентував своє мистецтво на сценах багатьох міст України.

У різні часи колективом керували: викладач відділу М. І. Коровай, за­служені працівники культури України В М. Деркач, В. О. Тамілін. На даний час художній керівник та диригент хору – голова циклової комісії вокально-хорових дисциплін – Наталія КУЛІЖНІКОВА. В своїй роботі вона намагається наповнити серця своїх вихованців особливою радістю та безмежною любов’ю до української культури. Завдяки її рідкісній хормейстерській та педагогічній вдачі, диригентському хисту, прискіпливому підходу до підбору репертуару, обізнаності у природі співоцьких голосів, гострому відчуттю тембрів і музичної форми, майстерності в обробці, аранжуванні народних пісень і авторських творів для народного хору та інструментальних ансамблів народної музики, хор народної пісні Коледжу став одним із провідних навчально-концертних колективів України .

Керівник хору зосереджує увагу на вивченні та пропаганді національних над­бань культури від часів язичництва до сьогодення, поєднуючи тисячолітній досвід на­родного виконавства з новітніми досягненнями ритміки, темброво-інструментальних композицій та співу, що проявилось у співпраці з оркестром національних інстру­ментів (керівник – Володимир ПУГАЧ).

Колектив активно займається концертно-просвітницькою діяльністю: неодно­разово проводив концерти-лекцїі для школярів, майстер-класи, семінари-практикуми для керівників аматорських хорових колективів та концерти для мешканців бага­тьох міст Сумщини.

В репертуарі хору – українські народні пісні в обробці Г. Верьовки, А. Авдієвського, Є. Савчука, Г. Гаврилець, І. Бідака та інших талановитих продовжувачів справи Григорія Гурійовича Верьовки – засновника такого виконавського жанру, як народний хор.

Концерти хору народної пісні Сумського фахового коледжу мистецтв і культури ім. Д. С. Бортнянського сприяють збереженню й поширенню української традицій­ної культури в її головних напрямках: народна творчість, композиторська музика (хо­рова, інструментальна), класика тощо.

Translate »