ПСИХОСОЦІАЛЬНА ПІДТРИМКА ПРАЦІВНИКІВ – ЦЕ ВАЖЛИВО!

В рамках заходів Управління інспекційної діяльності в Сумській області Північно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці, до Всесвітнього дня безпеки та здоров’я на роботі, О7 травня відбулася плідна та змістовна зустріч директора Сумського фахового коледжу мистецтв і культури ім. Д.С. Бортнянського, заслуженого працівника культури України Надії ГРИНЬ з головним державним інспектором відділу з питань праці північного регіону Управління інспекційної діяльності Денисом ПЕТРЕНКОМ.

Під час робочої зустрічі було розглянуто важливу та надзвичайно актуальну тему «Програма психосоціальної підтримки працівників на робочому місці в умовах воєнного часу».

Програма розроблена з метою надання психосоціальної допомоги працівникам, які зазнали психологічних травм внаслідок війни. Її мета – допомогти відновити психоемоційний стан та повернутися до повноцінної трудової діяльності.

Програма включає в себе такі цілі:
– Сформувати психологічно безпечне середовище, де принципи конфіденційності й відсутність дискримінації і стигми навколо психічних і фізичних проблем має пріоритетне значення;
– Стати більш відкритими до розмов про ментальне здоров’я та проблем психосоціального характеру;
– Підтримати й допомогти у вирішенні першочергових потреб внутрішньо переміщеним співробітникам, вагітним жінкам, співробітникам із фізичними та/або психічними проблемами, співробітникам, які мають близьких у зонах активних бойових дій, які повертаються на роботу після пережитого травматичного досвіду, які втратили своїх близьких та майно;
– Підвищити рівень знань співробітників щодо методів управління стресом та навичок психологічного відновлення;
– Сприяти запобіганню важким психічним і поведінковим розладам;
– Запобігти емоційному й професійному «вигоранню» у воєнний та післявоєнний час;
– Навчити співробітників навичок надання першої психологічної допомоги;
– Надати доступ до зовнішніх ресурсів фахової психологічної допомоги;
– Сприяти активній участі співробітників у низці ініціатив, які допоможуть підтримувати ментальне здоров’я;
– Запобігти дискримінації в усіх її проявах;
– Не допустити проявів мобінгу, приниження і знецінення роботи;
– Вжити заходів з недопущення насильства на робочому місці.

На превеликий жаль, війна негативно впливає на психоемоційний стан людей, що може призвести до зниження працездатності, погіршення якості роботи та навіть до розвитку психічних розладів. Пан Денис підкреслив важливість психосоціальної підтримки працівників в умовах воєнного часу, важливо дбати про психосоціальне благополуччя своїх працівників та надавати їм необхідну підтримку. В Україні діє ряд програм, спрямованих на допомогу жертвам війни, в тому числі й психосоціальну підтримку.

У свою чергу, адміністрацією Коледжу на регулярній основі проводиться моніторинг ситуації з психосоціальним станом працівників. Слід зазначити, що в Коледжі розроблена та впроваджена Програма психосоціальної підтримки. До штату введені посади психолога та соціального педагога.

Досвід СФКМІК показує, що впровадження програми психосоціальної підтримки може бути дієвим інструментом для покращення психічного здоров’я та добробуту працівників, зокрема – зниження рівня стресу та тривоги серед працівників, підвищення рівня працездатності, зміцнення командного духу та покращення комунікації в колективі!

ПРОДОВЖУЄМО ТУРБУВАТИСЯ ПРО НАЙКРАЩИХ!!!
ДЯКУЄМО ЗАХИСНИКАМ І ЗАХИСНИЦЯМ ЗА МОЖЛИВІСТЬ ПРАЦЮВАТИ В ІМ’Я УКРАЇНИ!!!
СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ СЛАВА!

Translate »