Сумський фаховий коледж мистецтв і культури ім. Д.С. Бортнянського
 
“Я ЛЮБЛЮ ВАС, ЛЮДИ”, або ПІСНЯ ЩЕ ЗВУЧИТЬ. Мистецька імпреза пам’яті Кузьми Скрябіна

“Я ЛЮБЛЮ ВАС, ЛЮДИ”, або ПІСНЯ ЩЕ ЗВУЧИТЬ. Мистецька імпреза пам’яті Кузьми Скрябіна

Змінюйте світ на краще, піклуйтеся про нього, тому що ви в ньому живете.
Кузьма Скрябін

28 жовтня відбулося чергове засідання літературно-творчого клубу коледжу “Живе слово”. Цього разу студенти зверталися до життя та творчості відомого українського музиканта, співака, телеведучого, лідера гурту “Скрябін” Кузьми Скрябіна.

Інформацію про митця розглядали за блоками: “Життєва філософія Кузьми”, “Кузьма і його література” (книги А. Кузьменка), “Скрябін і його Аліса” (інсценізація уривку повісті “Місто, у якому не ходять гроші”), “Друзі Кузьми Скрябіна”, “Кузьма і мама”, “Громадянська позиція” та “Життя музиканта”.

На заході студенти розповіли про цікаві факти з життя Андрія Кузьменка, тривалі роки праці в телепроектах, навіть у фільмах, у шоу, що були тернистим шляхом майбутньої рок-ікони українського простору.

Як відомо, Андрій Вікторович вирізнявся не лише своєю творчістю. Полюбився народу він і через свій гумор, цікаві думки щодо навколишнього життя, країни, та взагалі його було цікаво послухати, адже ніякої зарозумілості, зверхності та самовпевненості він не ніс.

У 2006-2007 роках вийшла перша книга Кузьми Скрябіна, у якій містилося дві повісті й тексти пісень, і яка стала справжнім бестселером. Перша з повістей – “Я, “Побєда” і Берлін”, пронизана гумором, веселим настроєм. Події відбуваються навколо старенького автомобіля “Побєда”, на якій Андрій разом зі своїм другом Бардом їдуть до столиці Німеччини. Це своєрідна роуд-сторі. У повісті “Я, Шонік і Шпіцберген”, а також у піснях 2006-2014 років, що увійшли до видання, якнайкраще розкривається талант Кузьми з його іскрометним гумором, тонким ліризмом, чіткою громадянською позицією. Свою останню книгу “Я, Паштет і армія” автор назвав “виключно чоловічою п’єсою з використанням характерної військової риторики” і “брошурою, яка не має жодної художньої цінності, бо в ній зібрані звичайні оповідання про дуже звичайного хлопця, яким я був і є”. Вона пронизана армійськими буднями і гумором, який поліпшує настрій кожному. Також студенти ознайомилися з книгою “Моя дорога птаха”, автором якої є мама Андрія Ольга Кузьменко. Її можна вважати не лише “маминою книжкою”, а й книжкою, яку буде цікаво прочитати палким прихильникам та просто симпатикам співака. Не замислюючись над змістом та реченнями, авторка згадувала всі деталі дитинства нашого героя, школу, університет.

“Мене ця книжка врятувала”, – визнає мама Кузьми.

“Моя дорога птаха” – символ материнської пам’яті, символ пам’яті для всіх тих, хто знав і любив щирого й веселого Кузьму Скрябіна та його пісні. Андрій завжди уособлював себе з птахом. Напевно, відчуття волі і простору саме звідси. В Андрія було особливе, трепетне ставлення до батьків. Будучи єдиною дитиною в сім’ї, він не став егоїстичним. Навпаки. Любив світ, людей, життя і був безмежно вдячний за виховання своїм батькам.
Пісню “Історія”, яку Кузьма записав за одну ніч та присвятив останнім подіям в Україні, не хотіли брати на радіостанції. Його гостросоціальні пісні ніколи в житті ніякої підтримки від представників шоу-бізнесу не отримували. Його жорсткі інтерв’ю та тексти пісень викликали резонанс. Українців Кузьма і любив, і ганьбив одночасно, не боячись сказати правду. І завжди дуже переймався долею України.

Ось таким і запам’ятався – простим і без “зірочки в лобі”. Доброчинна діяльність Андрія тепер трансформувалася в Благодійний фонд Кузьми Скрябіна, яким займається його дружина Світлана. Одним із головних завдань фонду є продовження добрих справ Кузьми – допомога дитячим будинкам, іншим закладам соціального забезпечення та військовим.

Життя – то є стежина на землі,
а ти із честю зміг його прожити.
Взайми не брав – останнє міг віддати.
Не йшов туди, куди вказали шлях.
Про наболіле не хотів мовчати,
все без прекрас доносив у піснях…
Такий собі усміхнений Кузьма,
що не боявсь ні чорта, ані влади.
Пісні твої – їм забуття нема,
безсилі перед ними хіт паради.
Змиритись тяжко. Плакаи не треба.
Кожен акорд повинні пам’ятати.
А може, просто, ти пішов на небо,
щоб там Небесній Сотні заспівати.
І на могилі хтось посадить яворину,
а друзі скажуть безліч файних слів.
За те, що музику любив і Україну,
За те що був, за те, що з нами жив.
Сам собі пан. І сам собі країна.
Душі своїй він сам суддею став.
Не забувай про нього, Україно,
бо він про тебе завше пам’ятав.

Translate »