Циклова комісія працює з першого дня роботи Коледжу. Становлення та розвиток навчально-виховного процесу відбувався за участі талановитих викладачів під керівництвом ініціативної та енергійної голови циклової комісії – Ольги Миколаївни ТЕРЕЩЕНКО.
Викладачі суспільних дисциплін моделюють таку систему, яка формує у студентів ініціативність, інноваційність, мобільність, гнучкість, динамізм, конструктивність, комунікативність тощо. Репетиції, концерти, творчі зустрічі, конкурси, огляди – все це студенти Коледжу поєднують із систематичним наполегливим вивченням загальноосвітніх предметів. Адже, поряд з дипломом про фахову передвищу освіту, випускники Коледжу отримують свідоцтва про повну загальну середню освіту.
З цією метою циклова комісія впроваджує активні та інтерактивні методи, новітні технології навчання, які базуються на компетентністному підході. Кожен викладач комісії вважає, що доцільно використовувати таку організацію навчальної діяльності, внаслідок якої здійснюється взаємодія викладача та студента. Досконале володіння професійними знаннями, педагогічною майстерністю викладачі циклової комісії вдало поєднують з любов’ю до обраної професії та до студентів. Вони забезпечують викладання математики, основ інформатики, природничих наук, історії, філософії, соціології, основ права. Викладачі постійно ведуть пошук нових ефективних методів та прийомів навчання, які б розвивали розумову діяльність студентів, підвищували їх творчу активність.
В Коледжі створено сучасні кабінети інформатики, які дають широкі можливості для розвитку творчого потенціалу студентів. Музиканти, використовуючи електронні засоби, можуть працювати над створенням композицій, різноманітних аранжувань, варіацій на будь-яку задану тему. Однією з важливих сфер застосування комп’ютера в роботі музиканта є комп’ютерний набір та друкування нотного тексту. Студенти Коледжу успішно користуються нотними редакторами – Sibelius та Finale; програми дозволяють надрукувати нотний текст та озвучити його. На уроках інформатики аудіоредактори Soud Forge, Cool Edit використовуються для запису, обробки й редагування цифрового звуку на комп’ютері, секвенсор CAKEWALK PRO AUDIO – для створення й редагування MIDI-файлу, автоаранжувальник Band-in-Box- для створення й редагування MIDI-аранжування.
Для опанування сучасними технологіями освіти викладачі циклової комісії значну увагу приділяють власному вдосконаленню, формуванню насамперед у собі нових компетенцій педагогічної майстерності, тому вони систематично працюють з фаховою та педагогічною літературою, обмінюються досвідом під час засідань циклової комісії, в рамках участі в науково-практичних конференціях, семінарах тощо.
Високий рівень знань, про що свідчать результати державної підсумкової атестації – це логічний підсумок плідної роботи викладачів циклової комісії суспільних та природничих дисциплін.
ВИКЛАДАЧІ
Голова циклової комісії
Ольга Миколаївна ТЕРЕЩЕНКО
спеціаліст вищої категорії
викладає: математику, інформатику.
телефон +38 (050) 5723926, e-maіl: tereshchenkoom@svumik.sumy.ua
БОРЗЯНИЦЯ Марина Іванівна
спеціаліст вищої категорії
викладає: основи правознавства, соціологію, основи філософських знань, педагогіку і психологію, основи економічної теорії.
БУКІНА Ірина Василівна
кандидат історичних наук зі спеціальності «Історія України», спеціаліст вищої категорії,
викладач-методист
викладає: історію України, всесвітню історію, основи економічної теорії.
ЕСКІНА Світлана Сергіївна
спеціаліст вищої категорії
викладає: педагогіку і психологію, екологію, географію.
ПІДЛІСНА Лідія Петрівна
спеціаліст першої категорії
викладає: математику.
СЕЛІВАНЕНКО Олександр Анатолійович
спеціаліст вищої категорії
викладає: фізику, астрономію, інформатику.
СИМОНЕНКО Оксана Станіславівна
спеціаліст першої категорії
викладає: хімію, біологію, основи медичних знань.
СОВЕНКО Яна Сергіївна
спеціаліст вищої категорії
викладає: основи охорони праці, безпеку життєдіяльності, зарубіжну літературу.