Сумський фаховий коледж мистецтв і культури ім. Д.С. Бортнянського
 
Сумський фаховий коледж мистецтв і культури ім. Д.С. Бортнянського

ЦИКЛОВА КОМІСІЯ «МЕНЕДЖМЕНТ СОЦІОКУЛЬТУРНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ»

Комісія «Менеджменту соціокультурної діяльності» є однією з провідних  циклових комісій Сумського фахового коледжу мистецтв і культури ім. Д. С. Бортнянського, основним завданням якої є підготовка фахівців – менеджерів соціокультурної діяльності для закладів культури, мистецьких та освітніх шкіл, впроваджує нові форми та методи, що сприяє розвитку знань та закріпленню практичних навичок у підготовці конкурентоспроможного фахівця з організації дозвілля, менеджменту та маркетингу сфери культури. Теоретичні знання з менеджменту соціокультурної діяльності студенти закріплюють на заняттях з навчальної практики, організовуючи та проводячи різноманітні культурно-дозвіллєві заходи, розкриваючи свої здібності у ролі сценаристів, режисерів-постановників, ведучих та виконавців.

 

З ІСТОРІЇ

З 2020 року, відповідно до вимог ЗУ «Про фахову передвищу освіту», були об’єднані два провідні відділи Коледжу – видовищно-театралізованих заходів та культурологічних дисциплін, які у синтезі отримали спільну назву – циклова комісія менеджменту соціокультурної діяльності. Керувати творчою та активною командою викладачів-режисерів, культурологів було довірено фахівцю з багаторічним стажем, спеціалісту вищої категорії, викладачу-методисту Галині Зінов’ївні Проців.

 

ПРО РЕЖИСЕРІВ

Історія режисерського відділу Коледжу починається з 1966 року, коли в селі Кияниця розмістилося Сумське культосвітнє училище. Засновниками цього структурного підрозділу навчального закладу стали викладачі: Олександр Білодід, Валентин Матюха, Олександра Сокол та Станіслав Шевчук. У 1970-х роках викладацький склад предметно-циклової комісії режисури поповнили Л. Кацюк, І. Лиманський, В. Мисенко, Л. Лугачова, А. Шолох.

Уже в перше десятиріччя існування відділу стверджувалися традиції оригінального прочитання драматургічного матеріалу, пошуку яскравих форм та глибокого проникливого акторського втілення сценічних образів. Вистави у постановці студентів-режисерів завжди були справжніми подіями в творчому житті тодішнього училища. Нових ознак набувала й режисура малих форм та масових театралізованих заходів, що, безумовно, свідчило про постійний розвиток та вдосконалення.

У 2003 році в Коледжі створено унікальне аматорське студентське об’єднання «Театр на Садовій». В репертуарі творчого колективу – вистави за п’єсами сучасних українських та зарубіжних драматургів. Режисери студентського театру: заслужений працівник культури України А. Шолох, заслужений артист України І. Лиманський, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист О. Кулик, спеціаліст вищої категорії О. Решитько.

Студентський театр – неодноразовий переможець фестивалів всеукраїнського та міжнародного рівнів. Яскравими сторінками в житті творчого об’єднання є перемоги в єдиному Міжнародному фестивалі українського театру за межами України «Схід-Захід», який проходить у місті Краків (Польща).

33 роки когорту викладачів-режисерів очолював досвідчений викладач, заслужений працівник культури України  Анатолій Антонович Шолох. Від 2017 року естафету перейняла спеціаліст вищої категорії, викладач-методист Галина Зінов’ївна Проців.

Плине час. Він спонукає до пошуків нового спрямування, осучаснення змісту та форм, постійного пошуку в творчості режисерів. Та незмінним у роботі викладачів циклової комісії зі своїми вихованцями є збереження традицій ви­сокої ідейності, художнього вдосконалення, виховання вимогливості, патрі­отизму та стійкої громадянської позиції.

 

ПРО КУЛЬТУРОЛОГІВ

Сумський фаховий коледж мистецтв і культури їм. Д. С. Бортнянського завжди був та залишається провідним осередком національної культури і духовності Сло­божанщини. Значний внесок у її розвиток вносили викладачі культурологічних дисциплін Коледжу, адже саме вони впроваджують такі форми на­вчально-методичної, культурно-дозвіллєвої та виховної роботи, які сприяють тому, щоб студенти шанували й примножували здобутки української культури та духовності, національного мистецтва, зберігали через покоління звичаї, обряди і традиції Українського Народу!

Комісія культурологічних дисциплін пройшла складний і цікавий шлях становлення і розвитку. Вона розпочала своє існування тоді, коли у селищі Кияниця Сумського району гостинно відчинило двері культурноосвітнє училище. На той час відділ мав назву «клубний». У ньому працювали високопрофесійні, енергійні викладачі: В. Лушпа, П. Ляпун, В. Мамонов, В. Підгорний.

У 1976 році училище було переведено із Кияниці до міста Суми. У1970-1980-ті роки відбулося поповнення новими фахівцями: Т. Бондаренко, О. Голембіовська, С. Мамонова, Т. Саржан, Т. Сілаєва, С. Ткачова. Згодом до колективу культурологів приєднались молоді, ініціативні, креативні особис­тості: С. Гарченко, Я. Кучкова, А. Скляренко, які впроваджують нові форми викладання дисциплін і в той же час дають студентам уроки профе­сійної майстерності, любові, мудрості і доброти.

Понад 20 років комісію «культурологів» очолювала Саржан Тетяна Михайлівна – викладач-методист, спеціаліст вищої категорії, досвідчений, яскравий педагог, автор численних сценаріїв. В базі здобутків Тетяни Михайлівни безліч яскравих культурно-мистецьких заходів. Душа її завжди зі студентами, яких вона заохочує до творчості, вчить професіоналізму, розвиває  практичні навички і вміння, переконує, що кожен дозвіллєвий проєкт повинен бути захоплюючим, цікавим і змістовним.

Відомо, що рівень знань залежить, насамперед, від особистості викладача, його педагогічного хисту. Досконале володіння матеріалом, вміння зацікавити студентів, пошуки нових форм і методів викладання, вагомий внесок у підготовку майбутніх працівників для галузі культури, доброзичливість і вимогливість, творчий підхід до роботи – все це ознаки творчих, неповторних і талановитих викладачів- культурологів!

 

ВИКЛАДАЧІ

Голова циклової комісії
ПРОЦІВ Галина Зінов’ївна 

спеціаліст вищої категорії, викладач-методист
викладає: сценічну мову, основи ораторського мистецтва та спічрайтингу, основи режисури, основи акторської майстерності, театр естрадних мініатюр.

телефон +38 (095) 3138031, e-maіl: protsivhz@svumik.sumy.ua

 

ГАРЧЕНКО Світлана Вікторівна
спеціаліст вищої категорії, старший викладач
викладає: мистецтво, історію мистецтв.

 

ГЛІНКІНА Лідія Сергіївна
спеціаліст
викладає: народознавство, рекламу та зв’язки з громадськістю.

 

ЄГОРОВА Олена Миколаївна
спеціаліст вищої категорії, викладач-методист
викладає: сценарну майстерності, грим, макіяж та основи іміджу, основи акторсько-режисерської діяльності.

 

ЗУБКО Віта Володимирівна
спеціаліст вищої категорії
викладає: мистецтво, основи менеджменту соціокульутрної діяльності, управління івент-проєктами.

 

КУЛИК Олексій Борисович
спеціаліст вищої категорії, викладач-методист
викладає: основи режисури, основи акторської майстерності, режисуру естрадного номеру.

 

ЛИМАНСЬКИЙ Іван Іванович
заслужений артист України, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист
викладає: сценічну мову, декоративно-художнє оформлення театралізованих заходів.

 

РЕШИТЬКО Олександр Васильович
спеціаліст вищої категорії, старший викладач
викладає: основи режисури, основи акторської майстерності, режисуру театралізованих заходів під відкритим небом, театр естрадних мініатюр, основи керівництва аматорським колективом.

 

САРЖАН Тетяна Михайлівна
спеціаліст вищої категорії, викладач-методист
викладає: основи менеджменту соціокульутрної діяльності, комунікаційну культуру.

 

СКЛЯРЕНКО Алла Михайлівна
спеціаліст вищої категорії
викладає: соціокультурну діяльність, практикум з менеджменту, культурологію, основи менеджменту соціокульутрної діяльності.

 

ШЕСТОПАЛ Іван Олександрович

спеціаліст
викладає: основи акторсько-режисерської діяльності, звукове та музичне оформлення театралізованих заходів.

Translate »