Викладач Жук Г.Д. разом зі студентами Сумського вищого училища мистецтв і культури 26 жовтня відвідали Центр українського гончарства с. Опішне Полтавської області.
Ці екскурсії стали вже традиційними для нашого закладу, а починалось все аж у 2004 році. Опішне – це село, що прославилося гончарним промислом та славетними майстрами-гончарами.
З 2001 року за Постановою кабінету міністрів України селище Опішне включено до списку «історичних населених місць України».
Варто сказати про родинну династію Пошивайлів.
Генератором ідей всього, що відбувається зараз в Опішні є Олесь Пошивайло, син відомої родини гончарів.
Колись його бабуся Явдоха сказала йому такі слова: «Олесю, якщо ти не зробиш справу по збереженню традицій і слави Опішнянських гончарів – історія тобі цього не простить».
І він розпочав цю справу. Ще з 1998 року він привернув увагу художників-керамістів професіоналів, а також майстрів народного мистецтва до с. Опішні, організувавши симпозіуми на конкурсній основі.
Результатами цих конкурсів-симпозіумів стали виконані керамічні твори, які прикрашають територію музею під відкритим небом, а також менші роботи в інтер’єрі музею.
Ці симпозіуми та багато інших заходів проходять і донині. А робіт стає все більше і більше. Від побаченої кількості робіт студенти були у захваті.
Також відвідали садиби-музеї родини Пошивайлів, майстрині глиняної іграшки Олександри Селюченко, музей сім’ї Кричевських. В Опішні нині функціонує єдиний в Європі Інститут керамології, в якому є відділення Інституту народознавства НАН України. А також національний музей- заповідник Українського гончарства, на території якого і знаходяться всі твори митців. При Інституті керамології є своє видавництво.
Феноменом являється те, що все це відбувається в сільській місцевості. Крім усіх перелічених музеїв та садиб майстрів студенти оглянули виставку сучасної кераміки в будинку культури. Все це надихнуло на творчість та на піднесений настрій. На завершення кожен студент придбав собі керамічний сувенір на ярмарку, що постійно діє.