Вітаємо Семикраса Дмитра з перемогою

Щиро вітаємо Семикраса Дмитра студента ІІ курсу Сумського вищого училища мистецтв і культури ім. Д.С.Бортнянського відділу спеціального фортепіано (клас Морозової Світлани Павлівни) з блискучою перемогою – ІІ премією і Срібною медаллю на ХІІ Міжнародному конкурсі молодих піаністів пам’яті Володимира Горовиця, який відбувся 16-24 квітня 2019 року в м.Києві!

Дмитро достойно пройшов три тури конкурсу, в яких змагалися:

І тур – 24 учасника, ІІ тур – 12 учасників,  ІІІ тур – 6 учасників з 9 країн трьох континентів світу. Програма ІІІ туру включала виконання концерту для фортепіано з оркестром. Дмитро Семикрас виконав Концерт Е. Гріга ля мінор з Академічним симфонічним оркестром національної філармонії України, диригент – Віталій Протасов. В кінці виступу зал піднявся.

«З часу заснування у 1995 році конкурсу Горовиця отримав визнання як один із найвідоміших музичних конкурсів України, а після вступу до EMCY (Європейська спілка молодіжних музичних конкурсів) у 2002 році набув у світовому просторі статус актуальної музичної події… Понад 1300 молодих музикантів брали участь у Міжнародному конкурсі молодих піаністів пам’яті Володимира Горовиця, для багатьох із них конкурс став початком становлення успішної професійної кар’єри.», –  Пауль Шолер Президент Европейської спілки молодіжних музичних конкурсів.

Конкурс започатковано майже чверть сторіччя тому. За цей час він став однією з найавторитетніших платформ фортепіанного мистецтва у світі, що дає змогу юним талановитим музикантам продемонструвати свій потенціал на міжнародному рівні.

Міжнародний конкурс молодих піаністів пам’яті Володимира Горовиця –  єдиний в Україні конкурс, який з 2004 року є членом Всесвітньої федерації міжнародних музичних конкурсів, яка за своїм статусом прирівнюється до таких організацій, як Олімпійський комітет, ФІФА, ЮНЕСКО, ВОЗ.

«Міжнародний конкурс молодих піаністів пам’яті Володимира Горовиця знову демонструє, що мистецтво і культура, а також повага і справедливість є фундаментальними цінностями нашої цивілізації, що вкрай необхідно для молодого покоління у всьому світі.», – Дідьє Шнорк Президент WFIMC (Всесвітньої федерації міжнародних музичних конкурсів)

Журі конкурсу:

Олександр Злотник (Україна) – голова журі, композитор, Народний артист України, доктор філософії, професор, ректор Київського інституту музики ім. Р.М. Глієра.

Тетяна Рощина (Україна) – професор, заслужений діяч мистецтв України, доктор філософії, завідувач кафедри спеціального фортепіано Національної музичної академії  України ім. П.І.Чайковського.

Діна Йоффе (Ізраїль/ Німеччина) – професор фортепіано  провідних навчальних закладів різних країн світу (Ізраїль, Японія, Німеччина, Польща, Іспанія, Італія).

Франческо Лібетто (Італія) – піаніст, диригент, композитор та викладач.

Ванесса Латарш (Велика Британія) – професор фортепіано Королівської музичної академії.

Войцех Світала (Польща) – професор кафедри фортепіано Академії ім. К. Шимановського в місті Катовіце.

Микола Сук (США) – керівник фортепіанного відділу Школи музики Університету штату Невада, Лас-Вегас (UNLV).