24 лютого в СФКМіК ім. Д.С. Бортнянського проведена виховна година, присвячена дню народження відомого хореографа, геніального балетмейстера, засновника та керівника найвідомішого ансамблю танцю України – Павла Павловича Вірського. Славетний українець народився 25 лютого 1905 року, тож, в цей період – останній тиждень лютого вся українська хореографічна громадськість згадує генія танцю.
Відділ хореографічного мистецтва Сумського фахового коледжу мистецтв і культури ім. Д.С. Бортнянського – не виняток. Адже тут не тільки шанують історію та традиції хореографічного мистецтва рідної країни, але і прищеплюють любов до них підростаючому поколінню. Метою заходу було ознайомлення з біографією видатного балетмейстера, відкриття цікавих фактів з його творчого життя, а також занурення в атмосферу роботи нинішнього Національного академічного ансамблю танцю України, що гордо носить ім’я свого засновника – Павла Вірського.
Вечір був підготовлений куратором Бойко Н.В. та студентами IV курсу відділу «Хореографія». Готуючись до заходу вони вивчали біографічні дані, відшукували цікаві архівні фото та відео, переглядали інтерв’ю з колишніми учасниками ансамблю, щоб зробити вечір якомога цікавішим для молодших курсів. Були задіяні фото- та відео файли, фрагменти з художнього фільму про Павла Вірського. Цікавою ізюминкою вечора був своєрідний «привіт» від колишніх студенток коледжу, що свого часу були і є артистками Національного академічного ансамблю танцю України ім. Павла Вірського, – Анастасії Мєзєнцевої та Наталії Галевич. Дівчата з радістю відгукнулися і поділилися власними враженнями від роботи ансамблю, фото з творчого «закулісся» та відео привітанням нинішнім студентам-хореографам.
Збереження традицій та популяризація української культури – одне з завдань роботи нашого коледжу, тож подібні заходи мають позитивний вплив на виховання прийдешнього покоління професіоналів. Постать Павла Вірського в українській хореографії – знакова і унікальна. Адже він був справжнім реформатором народного танцю, і саме завдяки йому про українську хореографію дізнався весь світ. Пишаємося тим, що ми є послідовниками справи Павла Павловича, в своїй роботі намагаємося втілювати в життя його принципи та настанови, плекаючи мистецтво хореографії рідної країни і віддаючи всю свою душу обраній справі.