Видовищно-театралізовани заходи

Інформація на сайт – відділ ВТЗ

Відділ режисури видовищно-театралізованих заходів існує з 1966 року. Готує режисерів-організаторів театралізованих масових свят, народних обрядів, концертів, керівників аматорських театральних колективів.

Студенти вивчають режисуру театралізованих заходів, основи акторської майстерності, сценічну мову; грим та сценічну пластику, основи хореографії, постановку голосу. Студенти відділу режисури беруть активну участь в організації та проведенні багатьох масових заходів, свят і обрядів, естрадно-розважальних програм, конкурсів. Колектив викладачів і студентів організовує та проводить щорічний Всеукраїнсьий відкритий конкурс читців - гумористів імені Остапа Вишні.

На відділі працюють досвідчені та висококваліфіковані викладачі: Галина Проців, Олена Єгорова, Олексій Кулик, заслужений артист України Іван Лиманський, Олександр Решитько. Курсові вистави підготовлені студентами відділу відбуваються на сцені театру для дітей та юнацтва.

Випускники відділу працюють організаторами соціокультурної діяльності, керівниками закладів культури, акторами драматичних театрів, ведучими на радіо та телебаченні, викладачами фахових дисциплін в школах мистецтв.

ТУРИСТИЧНІ МАНДРИ ТЕАТРУ НА САДОВІЙ МАРШРУТАМИ ПОЛЬСЬКИХ КОРОЛІВ.

DSC_0049

Вже другий рік  студентське творче об’єднання Театр на Садовій при Сумському вищому училищі мистецтв і культури ім. Д.С. Бортнянського стали учасниками Міжнародного Фестивалю Українського театру  «Схід-Захід» у місті Кракові (Польща). За підтримки управління культури і туризму Сумської обласної державної адміністрації, особисто начальника УК Олени Петрівни Мельник, директора училища Надії Миколаївни Гринь та художнього керівника курсу Олександра Васильовича Решитька зроблена велика плідна робота для того, щоб виставу «Вийдіть у вікно» за п’єсою Рея Куні «№ 13» побачили глядачі не тільки України, а й Європи.

Творча поїздка Театру на Садовій до Польщі – це калейдоскоп незабутніх вражень. протягом фестивальних днів учасники мали можливість переглянути вистави інших колективів з різних куточків України та світу. Кожна з них була по-своєму унікальна, емоційно наповнена, вражаюча та з захоплюючим сюжетом. Серед них були не тільки повнометражні вистави, а й літературні композиції, музичні перфоменси та інше. Вистави представлені різними мовами, але це не заважало сприйняттю, бо мова театру – інтернаціональна. До Кракова приїхали представники як професійних театрів, так і аматорських колективів. Як представник від навчальних закладів «Театр на Садовій» був єдиним, але поряд з професійними театрами виглядав на високому рівні.

Театр на Садовій виборов звання лауреата Міжнародного Фестивалю Українського театру та став переможцем у номінації «За кращі акторські роботи».

Окрім виступів, у програмі фестивалю було багато екскурсій живописним Краковом та його околицями. Відбулись прогулянки старовинними вузькими вуличками з неповторною архітектурою, студенти відвідали королівський замок Вавель, розташований в центрі міста,  костел св. Петра і Павла, побували на екскурсії в музеї мистецтв.

У самому серці Кракова, на Ринковій площі, учасники фестивалю від Сумщини розгорнули українські прапори, співали українських  пісень та щиро зичили людям щастя.

Враження від поїздки дійсно незабутні. Театр на Садовій щиро дякує організаторам фестивалю за можливість представити свій творчий доробок  на європейській сцені.

З нетерпінням чекаємо нових подорожей, нових вистав та нових нагород!