Режисура видовищно-театралізованих заходів

Відділ режисури видовищно-театралізованих заходів існує з 1966 року. Готує режисерів-організаторів театралізованих масових свят, народних обрядів, постановників драматичних вистав.

Студенти вивчають режисуру театралізованих заходів, основи акторської майстерності, сценічну мову, грим та сценічну пластику вивчають основи акторської майстерності, вокалу та гри на музичному інструменті.

Студенти відділу режисури беруть активну участь в організації та проведенні багатьох масових заходів, свят та обрядів, естрадно-розважальних програм та конкурсів. Колектив викладачів та студентів організовує та проводить щорічні Всеукраїнські конкурси читців-гумористів імені Остапа Вишні.

На відділі працюють досвідчені та висококваліфіковані викладачі: Галина Проців, Олена Єгорова, Олексій Кулик, заслужений артист України Іван Лиманський, заслужений працівник культури України Анатолій Шолох.

Курсові вистави підготовлені студентами відділу відбуваються на сцені театру для дітей та юнацтва.

Випускники відділу працюють організаторами культурно-дозвіллєвої роботи, керівниками закладів культури, акторами драматичних театрів, викладачами фахових дисциплін в школах мистецтв.

Туристичні мандри Театру на Садовій маршрутами польських королів.

Минулого тижня студентське творче об’єднання Театр на Садовій при Сумському вищому училищі мистецтв і культури ім. Д.С.Бортнянського здійснило подорож до Кракова – першої столиці Польщі. Ініціатива створення театру при навчальному закладі – унікальне явище.

Студенти-режисери стали учасниками ІІІ Міжнародного Фестивалю Українського театру  «Схід-Захід» у місті Кракові. За підтримки управління культури і туризму Сумської обласної державної адміністрації, особисто начальника УК Олени Петрівни Мельник, директора училища Надії Миколаївни Гринь та художнього керівника Олексія Борисовича Кулика зроблена велика плідна робота для того, щоб виставу «П’ємонтський звір» Андрія Курейчика побачили глядачі не тільки України, а й Європи.

Попередньо проведена екскурсія до Молчанського монастиря у місті Путивлі, де студенти змогли відчути енергетику жіночого монастиря, що допомогло їм створити відповідні образи. Вистава презентована двічі на сцені театру для дітей та юнацтва в місті Суми.

На Міжнародний фестиваль було подано понад 200 заявок, а відібрали з них лише 20. До числа учасників увійшов і Театр на Садовій –  єдиний представник від Сумщини. Також у фестивалі брали участь театральні колективи з Чернівців, Ізмаїлу (Одеська обл.), Дніпропетровська, Херсона, Полтави, Києва, Харкова, Житомира, Луцька, Варшави (Польща), українська діаспора з Тбілісі (Грузія) та Берліна (Німеччина).

Творча поїздка Театру на Садовій до Польщі – це калейдоскоп незабутніх вражень. Під час урочистого відкриття фестивалю від Сумщини презентовано коровай на українському рушнику «Суми – Краків».

Кожного дня учасники мали можливість переглянути вистави інших колективів з різних куточків України та світу. Кожна з них була по-своєму унікальна, емоційно наповнена, вражаюча та з захоплюючим сюжетом. Серед них були не тільки повнометражні вистави, а й літературні композиції, музичні перформанси та інше. Вистави представлені різними мовами, але це не заважало сприйняттю, бо мова театру – інтернаціональна мова. До Кракова приїхали представники як професійних театрів, так і багато аматорських колективів. Театр від навчального закладу був єдиний, але поряд з професійними театрами виглядав на високому рівні.

Андрій Курейчик у своїй п’єсі «П’ємонтський звір» розкрив життя жіночого монастиря. Дія відбувається в середньовічній Італії. Саме там знаходить притулок одна з найвойовничих та непокірних жінок свого часу – Ізабелла П’ємонтська. Вона приймає постриг, щиро намагається звернутися до Бога та поринути в  невідомі закони монастирського життя. Тіло і Дух, святість та гріх, гординя та смирення – вічна та непримиренна боротьба цих понять, котрі живуть у кожному з нас, знаходить своє вирішення. Втілив цей сюжет на сцені художній керівник Олексій Кулик.

На виставу завітало дуже багато глядачів. Усі були в захваті, аплодували стоячи, а це найкраща вдячність для акторів. Театр на Садовій виборов звання лауреата Міжнародного Фестивалю Українського театру та став переможцем у номінації «найкраща сценографія».

Окрім виступів, у програмі фестивалю було багато екскурсій живописним Краковом та його околицями. Відбулись прогулянки старовинними вузькими вуличками з неповторною архітектурою, відвідали шикарний замок в центрі міста – Вавель, безмежну кількість костелів, побували на екскурсії в чоловічому монастирі. І це тільки частина дивовижних місць, які пощастило побачити.

У самому серці Кракова, на Ринковій площі, учасники фестивалю від Сумщини розгорнули українські прапори, співали українських  пісень та щиро зичили людям щастя.

Враження від поїздки дійсно незабутні. Театр на Садовій щиро дякує організаторам фестивалю за можливість показати себе на європейській сцені.

З нетерпінням чекаємо нових подорожей, нових вистав та нових нагород!

 

Театр на Садовій з новою виставою на сцені Театру для дітей та юнацтва

30 травня на сцені обласного Театру для дітей та юнацтва з успіхом пройшла вистава студентів ІІІ курсу відділу режисури видовищно-театралізованих заходів Сумського вищого училища мистецтв і культури  ім. Д.С. Бортнянського «Вийдіть у вікно» за п’єсою Рея Куні «№ 13» (художній керівник – Олександр Решитько). 

Талановиту гру молодих акторів, їх креативне сучасне мислення схвально сприйняла вдячна сумська глядацька аудиторія.

Директор училища, заслужений працівник культури України Н.М.Гринь привітала творчу молодь з успішною прем’єрою вистави, побажала молодим митцям палкого натхнення, наснаги, нових творчих злетів та звершень, а разом з тим відмітила багаторічну сумлінну працю та високий професіоналізм всіх викладачів відділу, їх вагомий особистий внесок в розвиток української культури і мистецтва.Всеукраїнському відкритому конкурсу читців імені Остапа Вишні – 10 років

29-30 березня 2017 року в Сумському вищому училищі мистецтв і культури ім.Д.С.Бортнянського проходив Х Всеукраїнський відкритий конкурс читців імені Остапа Вишні.

В ювілейному конкурсі брали участь студенти з багатьох регіонів України: Мелітопольське училище культури, коледж Луганської державної академії  культури і мистецтв, Гадяцький коледж культури і мистецтв
ім.І.П.Котляревського, Чернівецьке обласне училище мистецтв                           ім.С.Воробкевича, Ніжинське училище культури і мистецтв ім.М.Заньковецької, Запорізький національний університет, Олександрійське училище культури, Київський коледж культури і мистецтв, Харківський вищий коледж мистецтв, Навчально-науковий інститут бізнес-технологій «УАБС» СумДу, Сумське вище училище мистецтв і культури ім.Д.С.Бортнянського – всього 28 учасників.

Журі конкурсу очолив Народний артист України, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка, провідний актор Київського Національного академічного театру ім.І.Франка Олексій Володимирович Богданович.

Оргкомітет очолила директор Сумського вищого училища мистецтв і культури ім.Д.С.Бортнянського, заслужений працівник культури України Надія Миколаївна Гринь.

Особливістю десятого, ювілейного конкурсу було і те, що паралельно з основним журі працювало «Альтернативне». До його складу увійшли випускники нашого училища, що були лауреатами конкурсу імені Остапа Вишні різних років, а саме: Дмитро Лобода (режисер Київського театру для дітей та юнацтва «На Липках»), Сергій Волосовець (актор Київського театру «Браво»), Ярослав Ланчак, Євген Рассказов (студенти Київського національного університету культури і мистецтв), Анастасія Шадура (викладач школи мистецтв № 29, м. Суми), Олександр Решитько (викладач відділу режисури видовищно-театралізованих заходів Сумського вищого училища мистецтв і культури ім.Д.С.Бортнянського).

Конкурсна програма показала високий рівень підготовки учасників і була насичена цікавим творчим спілкуванням студентів і викладачів.

 

Лауреати конкурсу

Сольні виступи:

І місце - Геннадій Касьян (Олександрійське училище культури),
Арсен Грумеза (Чернівецьке обласне училище мистецтв ім.С.Воробкевича);

ІІ місце - Анастасія Івашкова (Сумське вище училище мистецтв і культури ім. Д.С. Бортнянського),
Євген Вдовиченко (коледж Луганської державної академії  культури і мистецтв);

ІІІ місце - Олександр Ніколаєнко (Гадяцький коледж культури і мистецтв
ім. І.П.Котляревського),
Анастасія Добровольська (Мелітопольське училище культури),
Ангеліка Пономаренко (Сумське вище училище мистецтв і культури ім. Д.С. Бортнянського).

Дуети:

Гран Прі - Катерина Якимець та Владислав Ситник (Запорізький
національний університет);

І місце – Кирило Зиков та Денис Шолік (Сумське вище училище мистецтв і культури ім. Д.С. Бортнянського);

ІІ місце – Руслана Бутенко та Валерія Перепелиця (Сумське вище училище мистецтв і культури ім. Д.С. Бортнянського);

ІІІ місце – Олександр Аврамов та Арсен Березний (Київський коледж культури і мистецтв).

         Всі переможці отримали в подарунок яскраві буклети, афіші, грамоти і дипломи. Грамоти також отримали викладачі, які підготували лауреатів конкурсу.

         Альтернативне журі теж визначило своїх переможців і подарувало їм солодкі призи.

         Особливою подією для всіх учасників конкурсу, а також студентів та викладачів училища було спілкування з головою журі, Народним артистом України О.В.Богдановичем.