Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація

Училище надає ґрунтовну підготовку з фахових предметів образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва.

Вся система навчально-методичної, виховної роботи на відділі зорієнтована на виховання у студентів свідомого ставлення до навчання, формування навичок та вмінь в самостійній роботі, виховання творчого ставлення до обраної професії. Головним спрямуванням зусиль педагогічного колективу являється вдосконалення рівня професійної підготовки, підвищення загальної мистецької культури майбутніх спеціалістів.

 Художники-педагоги відділу завжди у пошуку нових форм і методів роботи. Циклова комісія складається з 9 осіб, серед яких 7 – викладачів вищої категорії, 2 – викладачі-методисти, 3 викладачі - члени НСХУ, НСНМУ. Сьогодні на відділі плідно працюють досвідчені фахівці: члени Спілки художників України Н. З. Негреба та Ю. І. Алещенко, член Спілки майстрів України Г. Д. Жук, художники-педагоги І. В. Ганаза, Н. Г.  Латіфова,  В. О. Матюшенко, Р. М. Мовчан, Ю. М. Фірсік, Г. В. Ходико,

 Викладачі є активними учасниками всеукраїнських та обласних виставок, мають власні персональні виставки. 

Протягом всього періоду існування циклової комісії зібрано великий мистецько-методичний фонд робіт, що дає можливість на їхній основі розгортати виставкову роботу.

Своїм особистим прикладом викладачі спрямовують студентів на пошуки власних шляхів у мистецтві, сприяють розвитку їх здібностей і талантів, як старші колеги підтримують паростки нового, надають максимальну свободу вибору, самовиявленню, усвідомленню власної індивідуальності.

Починаючи з першого курсу, навчання на відділі являється суцільним творчим пошуком, тому що всі завдання з фахових предметів творчі і оригінальні. Воно носить комплексний характер, поєднуючи творчу, організаційну, виставкову, педагогічну та виховну діяльність. У відповідності з навчальними планами та профілем діяльності відділу науково-педагогічний склад впродовж чотирьох курсів здійснює академічну підготовку студентів з наступних напрямків образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва: «Рисунок», «Живопис», «Композиція», «Кольорознавство», «Пластична анатомія», «Скульптура», «Шрифти», «Комп’ютерна графіка», «Дизайн», «Художній текстиль», «Декоративний розпис». Для своїх студентів відділ являється своєрідною творчою лабораторією, в якій вони долають шлях від невпевнених абітурієнтів до досвідчених творців. Їх роботи являють собою оригінальні композиції з власним творчим почерком, філософським спостереженням життя.

Відділ являється невід’ємною частиною культурного осередку міста . Ми успішно співпрацюємо з Сумським художнім музеєм ім. Онацького, краєзнавчим музеєм, міською муніципальною галереєю, бібліотеками міста. Беремо участь у спільних творчих проектах: відвідуємо і проводимо творчі виставки, майстер-класи, беремо участь у благодійних аукціонах, пропагандуєм свою творчість в бібліотеках міста, в будинках культури та виставкових залах міста. В залі Сумської міської галереї традиційно проходять захисти дипломних робіт, які являються культурною подією в місті. і мають добрий резонанс.

Викладачі опікуються, щоб життя на відділі було різноманітним і цікавим. Студенти охоче беруть участь у благодійних акціях, та конкурсах різного рівня. Традиційним став започаткований дирекцією та підтриманий колективом конкурс творчої молоді «Наші надії». Студенти активно відгукуються на цю ініціативу своїми творчими роботами. Крім того вони цікаво проводять своє дозвілля: приймають участь у всіх творчих заходах училища, відвідують концерти, театр. Викладачами та кураторами здійснюються екскурсії-виїзди до центрів народних промислів (с. Опішне – центр українського гончарства, с. Межирич, с. Боромля), до  музею українського побуту, до мистецьких центрів України міст Харкова, Києва, Ужгорода та Львова.

Робота відділу відчувається і в створенні певного художнього смаку в оформленні кабінетів, інтер’єрів училища, прибудинкової території.

Показником успішності роботи відділу є великий відсоток випускників, які продовжують навчання у вищих навчальних закладах 3-4 рівня акредитації, а також працюють на викладацькій ниві, дизайнерами, оформлювачами. Багато з них стали творчими особистостями, які ведуть активну виставкову діяльність на Україні та за її межами, являються авторами цікавих мистецьких проектів.


Вітаємо Жук Галину Дмитрівну

 

 

ВІТАЄМО

 

викладача відділу декоративно-прикладного мистецтва

Жук Галину Дмитрівну

з опублікованою статтею «З досвіду роботи з відродження традицій глиняної іграшки викладача   Г. Д. Жук»  у збірці матеріалів Міжнародної   науково-практичної керамологічної конференції «Глиняна іграшка: історія, традиції, перспективи».

 

Бажаємо подальших творчих успіхів!

 Дирекція

ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПРОВЕДЕННЯ ІІ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ ДЕКОРАТИВНО-ПРИКЛАДНОГО МИСТЕЦТВА

«Барви Сумщини»
Проводиться з 17 по 23 жовтня 2017 року на базі Сумського вищого училища мистецтв і культури ім. Д. С. Бортнянського

Мета конкурсу:

 • популяризація національно – культурних традицій;
 • розкриття та підтримка творчого потенціалу молодих художників, що навчаються та працюють в галузі декоративно-прикладного мистецтва;
 • профорієнтаційна робота з абітурієнтами;
 • встановлення творчих контактів та дружніх стосунків між молодими митцями з різних регіонів України.

До участі в конкурсі запрошуються:

 • учні художніх шкіл та шкіл естетичного виховання;
 • студенти навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації.

Учасники можуть брати участь у конкурсі індивідуально або від навчального закладу.

Організатори конкурсу: Міністерство культури України, Сумська обласна державна адміністрація, Сумська обласна рада, Управління культури і туризму Сумської обласної державної адміністрації, Сумське вище училище мистецтв і культури ім. Д. С. Бортнянського.

За підтримки комунальної установи «Агенція промоції Суми» Сумської міської ради, Сумського художнього музею ім. Н. Онацького, Сумського краєзнавчого музею,  телерадіокомпаній  «АТВ», «UA:Суми», «Відікон».

Умови конкурсу:

Переможці визначаються у номінаціях:

 • декоративний розпис (по дереву, по склу, по левкасу);
 • художній текстиль (вишивка, розпис по тканині, ткацтво, аплікація);
 • писанкарство;
 • витинанка;
 • декоративна композиція за відповідною тематикою:
  • «Маю щастя жити в Україні»;
  • «У вирії життя»;
  • «Минуле, що надихає»;
 • об’ємно-рельєфна композиція (кераміка, дерево, папір).

У вікових категоріях :

 • 13-15 років;
 • 16-21 рік.

Роботи надаються:

 • в придатному для експонування вигляді, (неоформлені роботи не розглядаються);
 • не більше двох робіт (в одній або в двох номінаціях) від учасника;
 • з паспортом роботи на зворотньому боці (зразок додається);
 • Розмір робіт:  40х50 – 60х80.

     Всі роботи, надані на конкурс, розглядає журі, до складу якого входять провідні митці в галузі декоративно-прикладного мистецтва України. Голова журі – заслужений художник України, член Національної спілки художників України Чередниченко Олександр Миколайович. Визначення переможців відбувається по 10-бальній шкалі відкритим голосуванням.

За критеріями:

 • оригінальність рішення;
 • творчий підхід;
 • майстерність виконання;
 • відповідність тематиці.

Урочисте відкриття виставки та нагородження переможців відбудеться 17 жовтня о 1400 в приміщенні Сумської міської галереї за адресою: м. Суми,    вул. Соборна, 27. Переможці конкурсу отримують звання лауреатів та нагороджуються дипломами та пам’ятними подарунками.

Роботи переможців не повертаються.

Надані на конкурс роботи та дипломи учасників і переможців забираються до 01 листопада самостійно, або пересилаються через поштове відділення «Нова пошта» за кошти учасників.

Порядок подання документів: до 01 жовтня з доставкою за адресою:

40009 м. Суми, вул. Садова 31, Сумське вище училище мистецтв і культури             ім. Д. С. Бортнянського, конкурс «Барви Сумщини». Адреса електронної пошти– svumіk@ukr.net

         Більш детальну інформацію можна отримати за телефонами:  (0542)22-50-63,  (0542)63-18-47, 0992480557 (Матюшенко Віра Олександрівна).

Для реєстрації на конкурс необхідно до 01 жовтня 2017 року подати в оргкомітет:

 • роботи учасників;
 • заявку (зразок додається);
 • копію паспорта або свідоцтства про народження, копію ідентифікаційного коду.

Фінансові умови:

 • проїзд учасників на конкурс та проживання – за кошти навчального закладу, який направляє конкурсантів, або за власний рахунок;
 • організаційний внесок від одного учасника – 100 грн. 00 коп.

Оплата організаційних внесків здійснюється до 01 жовтня 2017 року або перераховується на рахунок «Приват Банку»:

 • отримувач – Латіфова Неллі Григорівна;
 • картка № 5168 7420 2570 2337.

Оргкомітет конкурсу зобовязується:

 • організувати підсумкову мистецьку виставку за участю кращих творчих робіт учасників конкурсу в Сумській міській галереї;
 • популяризувати творчість учасників конкурсу за допомогою засобів масової інформації (інформаційні спонсори: телерадіокомпанії «АТВ», «UА:Суми», «Відікон»,  Інтернет ресурси);
 • забезпечити учасників конкурсу проживанням в гуртожитку (за попереднім замовленням).

Заявка на участь

у ІІ Всеукраїнському конкурсі декоративно-прикладного мистецтва «Барви Сумщини»

 

Назва роботи___________________________________________________________

Техніка виконання______________________________________________________

Розмір роботи__________________________________________________________

Прізвище, ім’я, по батькові учасника_______________________________________

_______________________________________________________________________

Дата народження________________________________________________________

Паспорт(свідоцтво про народження): серія __________№______________________

Ідентифікаційний код____________________________________________________

Навчальний заклад ______________________________________________________

Контактний телефон учасника       __________________________________________

Прізвище, ім’я, по  батькові викладача (почесне звання)________________________

Потреба в гуртожитку:              так           ні

Контактний телефон викладача ____________________________________________

Адреса електронної пошти навчального закладу______________________________

З умовами конкурсу ознайомлений(на)______________________________________

Дата________________                     особистий підпис__________________________

 

Паспорт  роботи

Прізвище, ім’я, по батькові учасника________________________________________

________________________________________________________________________

Дата народження_________________________________________________________

Назва роботи_____________________________________________________________

Техніка виконання________________________________________________________

Розмір роботи____________________________________________________________

Навчальний заклад________________________________________________________

            Прізвище, ім’я, по  батькові викладача (почесне звання)_________________________

            _________________________________________________________________________


ЮНІ ХУДОЖНИКИ ПРОСЛАВЛЯЮТЬ СУМЩИНУ

 

29 листопада 2017 року в Київському державному інституті декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука відбувся Відкритий конкурс з рисунка, заснований навчальним закладом з метою збереження та популяризації серед творчої молоді  української національної  школи образотворчого мистецтва,  підвищення  художньої майстерності, сприяння творчій  реалізації молодих митців та проведення професійної орієнтації серед  учнів шкіл з художнього напрямку.    До участі  були запрошені студенти коледжів, професійних училищ, мистецьких студій.

Журі  очолив заслужений діяч мистецтв України, професор кафедри рисунку  Валентин Сергєєв, члени журі – завідувач кафедри рисунку, доцент Василь Шпак, старші викладачі цієї ж кафедри  Леся Варкач  та Ярослав  Логінський.

В конкурсі взяли участь 42 учасники з Києва, Сум, Ірпеня, Чорнобая  та інших міст і містечок України.

Завданням творчого змагання було виконання зображення нескладної гіпсової голови на аркуші формату А2. Матеріал – графітний олівець. Термін виконання робіт – 6 академічних годин.

Тож за висновками журі, перше місце присуджено Інні Федоровій (студентка Сумського вищого училища мистецтв і культури імені Дмитра Бортнянського), друге місце  за  Юліаною Возненко  (Київська дитяча художня середня школа імені Тараса Шевченка),  третє місце посіла Марина  Лімаренко (Сумське вище училище мистецтв і культури імені Дмитра Бортнянського).

Як зазначила декан факультету декоративно – прикладного мистецтва  Алла  Руденченко, журі було здивоване  творчим завзяттям та активним прагненням учасників виконати якнайкраще поставлене завдання.

Володарі перших трьох місць отримали дипломи та цінні подарунки, а решта учасників конкурсу  нагороджені грамотами.

 
Многие предпочитают сразу запрашивать горящие туры киев даже если они живут в других городах.