Туристичні мандри Театру на Садовій маршрутами польських королів

Минулого тижня студентське творче об’єднання Театр на Садовій при Сумському вищому училищі мистецтв і культури ім. Д.С.Бортнянського здійснило подорож до Кракова – першої столиці Польщі. Ініціатива створення театру при навчальному закладі – унікальне явище.

Студенти-режисери стали учасниками ІІІ Міжнародного Фестивалю Українського театру  «Схід-Захід» у місті Кракові. За підтримки управління культури і туризму Сумської обласної державної адміністрації, особисто начальника УК Олени Петрівни Мельник, директора училища Надії Миколаївни Гринь та художнього керівника Олексія Борисовича Кулика зроблена велика плідна робота для того, щоб виставу «П’ємонтський звір» Андрія Курейчика побачили глядачі не тільки України, а й Європи.

Попередньо проведена екскурсія до Молчанського монастиря у місті Путивлі, де студенти змогли відчути енергетику жіночого монастиря, що допомогло їм створити відповідні образи. Вистава презентована двічі на сцені театру для дітей та юнацтва в місті Суми.

На Міжнародний фестиваль було подано понад 200 заявок, а відібрали з них лише 20. До числа учасників увійшов і Театр на Садовій –  єдиний представник від Сумщини. Також у фестивалі брали участь театральні колективи з Чернівців, Ізмаїлу (Одеська обл.), Дніпропетровська, Херсона, Полтави, Києва, Харкова, Житомира, Луцька, Варшави (Польща), українська діаспора з Тбілісі (Грузія) та Берліна (Німеччина).

Творча поїздка Театру на Садовій до Польщі – це калейдоскоп незабутніх вражень. Під час урочистого відкриття фестивалю від Сумщини презентовано коровай на українському рушнику «Суми – Краків».

Кожного дня учасники мали можливість переглянути вистави інших колективів з різних куточків України та світу. Кожна з них була по-своєму унікальна, емоційно наповнена, вражаюча та з захоплюючим сюжетом. Серед них були не тільки повнометражні вистави, а й літературні композиції, музичні перформанси та інше. Вистави представлені різними мовами, але це не заважало сприйняттю, бо мова театру – інтернаціональна мова. До Кракова приїхали представники як професійних театрів, так і багато аматорських колективів. Театр від навчального закладу був єдиний, але поряд з професійними театрами виглядав на високому рівні.

Андрій Курейчик у своїй п’єсі «П’ємонтський звір» розкрив життя жіночого монастиря. Дія відбувається в середньовічній Італії. Саме там знаходить притулок одна з найвойовничих та непокірних жінок свого часу – Ізабелла П’ємонтська. Вона приймає постриг, щиро намагається звернутися до Бога та поринути в  невідомі закони монастирського життя. Тіло і Дух, святість та гріх, гординя та смирення – вічна та непримиренна боротьба цих понять, котрі живуть у кожному з нас, знаходить своє вирішення. Втілив цей сюжет на сцені художній керівник Олексій Кулик.

На виставу завітало дуже багато глядачів. Усі були в захваті, аплодували стоячи, а це найкраща вдячність для акторів. Театр на Садовій виборов звання лауреата Міжнародного Фестивалю Українського театру та став переможцем у номінації «найкраща сценографія».

Окрім виступів, у програмі фестивалю було багато екскурсій живописним Краковом та його околицями. Відбулись прогулянки старовинними вузькими вуличками з неповторною архітектурою, відвідали шикарний замок в центрі міста – Вавель, безмежну кількість костелів, побували на екскурсії в чоловічому монастирі. І це тільки частина дивовижних місць, які пощастило побачити.

У самому серці Кракова, на Ринковій площі, учасники фестивалю від Сумщини розгорнули українські прапори, співали українських  пісень та щиро зичили людям щастя.

Враження від поїздки дійсно незабутні. Театр на Садовій щиро дякує організаторам фестивалю за можливість показати себе на європейській сцені.

З нетерпінням чекаємо нових подорожей, нових вистав та нових нагород!