До нас у гості з завітав відомий український гітарист – виконавець, викладач, композитор Бєльський Борис Миколайович

 27 березня 2017 року в актовій залі Сумського вищого училища мистецтв і культури  ім. Д. С. Бортнянського відбулася чергова цікава подія – до нас  у гості з концертом завітав відомий український гітарист – наш земляк, уродженець м. Конотоп, виконавець, викладач, композитор Бєльський Борис Миколайович. Ця знаменна подія є цікавою ще й тому, що Борис Бєльський є випускником нашого училища.  В 1993 – 1997 рр. він навчався в класі талановитого викладача Т. В. Литовченко. Випускник Харківського національного університету мистецтв ім. І. П. Котляревського брав участь в багатьох всеукраїнських  та міжнародних конкурсах виконавців на класичній гітарі, де завжди займав призові місця.      

 Член Президії асоціації гітаристів Національної всеукраїнської музичної спілки, організатор всеукраїнських та міжнародних фестивалів - конкурсів, гастролюючий виконавець.  Концерти Б. М. Бєльського з  успіхом відбуваються в Україні та за кордоном. Окрім сольного виконавства виступає в складі різних ансамблів: дуету «Бельканто» та  «Біс тріо».

       Свою багату виконавську діяльність музикант успішно поєднує з викладацькою роботою в Київській ДМШ №7 ім. І. Шамо, зараз викладач-методист.  Деякий час Борис Миколайович працював  старшим викладачем кафедри музичного мистецтва Київського національного університету культури і мистецтв, в останні роки працює в Київському коледжу культури і мистецтв. Серед його  учнів лауреати  та дипломанти  міських, національних та міжнародних конкурсів.

       Авторські твори для гітари увійшли до збірок виданих в Україні та за її межами. Борис Миколайович – дипломант міжнародного інтернет-конкурсу творів  для дитячих музичних шкіл, автор багатьох опублікованих методичних статей. Як бачимо, творчий діапазон митця дуже широкий.        До рідної  Альма Матер митець завітав  з концертною програмою, яка розкрила  багатогранний талант  виконавця, майстерне володіння гітарою.   Б. Бєльський, немов би звітував, яких висот він досяг за 20 років творчої діяльності після закінчення  училища.

      В програмі були представлені  твори різних стилів - від класичних  до сучасних, від традиційної манери виконання до новаторських з використанням одночасної гри  на струнах  та ударів по декі  однією рукою. Вже перша композиція Н. Кости, «Вечори в парках Парижа» вразила  м’яким звучанням гітари. З кожним наступним твором Борис Миколайович доводив, що гітара в руках майстра має необмежені можливості в передаванні почуттів: від пристрасного, як в «Іспанській серенаді»  Х. Малате,  запального  в «Угорській фантазії» Й. Мертця та «Македонському танці»     М. Тадича, захоплюючого пружними джазовими ритмами «Ловця марень»     І.Накагави, «Гітар Буги» М. Сміта, та власного твору М. Бєльського «Награвання», до ніжного в «Етюді пам’яті Равеля» Ш. Дюмона, ліричного «Липа вековая» в обробці російської народної пісні С. Руднєва.

       Зовнішньо скромний, строго вдягнений, з тихим голосом, виконавець розкрився дуже тонким інтерпретатором творів і показав багату палітру тембрів та красок  гітарного звучання у всьому динамічному діапазоні – від фортіссімо до піаніссімо. Гітара у майстра співала. За що слухачі віддячили щирими оплесками.

«Приємно, що до рідних стін завітав  випускник, який продовжує поруч з іншими виконавцями  прекрасні творчі традиції нашого училища. Своєю грою Б.М. Бєльський створив неперевершене враження. Завдяки таким виконавцям ми перетворюємо наш український світ на краще»  –  так висловилась директор училища, заслужений працівник культури України,   Н. М. Гринь.   

Викладач – методист  Горська Т. М.