Свято вокально-хорового співу на Сумщині

 

24 травня в концертній залі Сумської обласної філармонії з успіхом пройшов творчій звіт студентів та викладачів відділу хорового диригування в рамках Декади творчих звітів «Дарунок тобі, Україно!».

Демонстрували свою вокальну виконавську майстерність студенти відділу – лауреати міжнародних та всеукраїнських конкурсів - Олександр Плющ,  Юлія Ковнєва, Максим Шолох, вокальний квінтет (керівник – Саверська Л.П.). У їх виконанні прозвучали народні пісні та арії зарубіжних та українських композиторів. Слід відмітити професійну майстерність концертмейстерів Т. Звєрєвої, Л.Єрмакової, О.Власенко.

Нову концертну програму презентував шанувальникам академічного співу вокальний ансамбль «Alba» під керівництвом молодого викладача училища О.А. Кварти.

Ансамбль  «Alba» був створений у вересні 2016 року.

Для молодого творчого колективу останні півроку були багатими на яскраві емоції та перемоги, колектив отримав звання лауреата у всеукраїнських конкурсах і фестивалях у містах Львів, Харків та Дніпро.

Ансамбль показав високий професійний рівень, виконавши складну, різнохарактерну та цікаву програму, до якої увійшли духовні твори, а також музика старовинних, сучасних, зарубіжних та українських композиторів.

Разом з вокальним  ансамблем «Alba» слухачі могли здійснити подорож по світу, прослухавши нігерійські, лемківські, білоруські, англійські пісні, американські негритянські спірічуелси, пісні з репертуару групи «Бітлз».

Окрасою всього концерту став виступ лауреата ІІ Всеукраїнського конкурсу хорових колективів імені М.Леонтовича (м. Київ) –              академічного хору училища (керівник – Кварта О.А., концертмейстер – Хацько Л.Г.).

Натхненно прозвучали духовні твори композиторів Д.Бортнянського, В.Каліннікова, Ф.Шуберта, хорові твори Л.Ревуцького та М.Дацка на слова Т.Шевченка, частина («Вітер віє») із хорового концерту В.Зубицького          «Гори мої», фрагмент із опери Дж. Гершвіна «Поргі і Бесс», білоруські пісні та українські колядки.

 Кульмінацією вечора вокальної та хорової музики стало урочисте         і світле звучання  Молитви за Україну «Боже великий, єдиний» М.Лисенка       в аранжуванні О.Кошиця.