ІІ Всеукраїнський конкурс декоративно-прикладного мистецтва «Барви Сумщини».

 

 ІІ Всеукраїнський конкурс декоративно-прикладного мистецтва «Барви Сумщини».

 

         Сумське вище училище мистецтв і культури ім. Д.С.Бортнянського за підтримки Міністерства культури України, обласної державної адміністрації, Сумської обласної ради, управління культури і туризму Сумської обласної державної адміністрації з метою популяризації національно – культурних традицій та розкриття і підтримки творчого потенціалу молодих художників, що навчаються та працюють в галузі декоративно-прикладного мистецтва

з 17 по 23 жовтня

у виставковому залі Конгрес центру СумДУ провело

ІІ Всеукраїнський конкурс декоративно-прикладного мистецтва «Барви Сумщини».

До участі в конкурсі були запрошені:

  • Учні художніх шкіл та шкіл естетичного виховання;
  • студенти навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації;
  • юнаки, що брали участь у конкурсі індивідуально.

        Кожен з конкурсантів  подав на конкурс 1-2 роботи, виконаних в різних техніках декоративно-прикладного мистецтва.

  Переможці визначені у номінаціях:

  • декоративний розпис (по дереву, по склу, по левкасу);
  • художній текстиль (вишивка, розпис по тканині, ткацтво, аплікація);
  • декоративна композиціяза відповідною тематикою:
  • «Маю щастя жити в Україні»;
  • «У вирії життя»;
  • Минуле, що надихає;
  • витинанка;
  • писанкарство;
  • об’ємно-рельєфна композиція (кераміка, дерево, папір).

У вікових категоріях :

  • 13 – 16 років
  • 17 – 21 рік

         Роботи, надані на конкурс, розглянуло журі, до складу якого ввійшли провідні митці в галузі декоративно-прикладного мистецтва України.

         Голова журі – заслужений художник України, член Національної спілки художників України Чередниченко Олександр Миколайович.  

         В конкурсі взяли участь конкурсанти з різних областей України: Ніжинський коледж культури і мистецтв ім. М. Заньковецької, Лозівське училище культури і мистецтв, Сумське вище училище мистецтв і культури    ім. Д. С. Бортнянського, Сумський будівельний коледж, Липоводолинська дитяча  школа мистецтв, Сумська дитяча художня школа ім. М. Г. Лисенка, Кременчуцька дитяча художня школа ім. О. Д. Литовченка, Київська дитяча художня школа №5, Біловодська дитяча школа мистецтв (Луганська обл.), Хмільницька дитяча школа мистецтв, індивідуально учасники з м. Суми та                  м. Запоріжжя.

         Учасників конкурсу – 44, подано робіт – 81,

         Призових місць – 31,

         І місць –  12 ,     ІІ місць – 12  ,      ІІІ місць – 7 .

         Учасники конкурсу нагороджуються грамотами за участь, переможці конкурсу отримують звання лауреатів та нагороджуються дипломами та цінними подарунками.

Переможцями конкурсу у старшій віковій категорії стали:

         Декоративний розпис:

         Ім. – Кожухар Катерина

                      (Ніжинський коледж культури і мистецтв ім. М. Заньковецької)

         ІІ м. –  Головач Марія

             (Сумське вище училище мистецтв і культури ім. Д. С. Бортнянського)

         ІІ м. –  Назаренко Альона

             (Сумське вище училище мистецтв і культури ім. Д. С. Бортнянського)

         ІІІ м. – Костенко Тетяна

                                                           (Лозівське училище культури і мистецтв)

         ІІІ м. –  Науменко Ольга

             (Сумське вище училище мистецтв і культури ім. Д. С. Бортнянського)

 

Художній текстиль:

І м. –  Курило Альона

   (Сумське вище училище мистецтв і культури ім. Д. С. Бортнянського)

         ІІ.м. – Адаменко Анна

    (Ніжинське училище культури і мистецтв ім. М. Заньковецької)

         ІІ м. –  Федорова Інна

             (Сумське вище училище мистецтв і культури ім. Д. С. Бортнянського)

ІІІ м. –  Дубровська Дарія

(Лозівське училище культури і мистецтв)

 

Враховуючи те, що на виставці художній текстиль був представлений в багатьох техніках, рішенням журі було прийнято відзначити народну ляльку, як окремий вид народного мистецтва:

Народна лялька:

         Ім. – Овдієнко Аліна

                   (Ніжинський коледж культури і мистецтв ім. М. Заньковецької)

         ІІ м. – КраткоДарина

                   (Ніжинський коледж культури і мистецтв ім. М. Заньковецької)

       

         Декоративна композиція:

         І м. – Кошова Юля

           (Сумське вище училище мистецтв і культури ім. Д. С. Бортнянського)

         ІІ м. – Кошова Яна

           (Сумське вище училище мистецтв і культури ім. Д. С. Бортнянського)

         ІІІ м. Клименко  Владислава

           (Сумське вище училище мистецтв і культури ім. Д. С. Бортнянського)

         Витинанка:

         І м. – Кошова Яна

            (Сумське вище училище мистецтв і культури ім. Д. С. Бортнянського)

         ІІ м. – Рушакова Ксенія

                       (Ніжинський коледж культури і мистецтв ім. М. Заньковецької)

         ІІІ м. – Овдієнко Аліна

                       (Ніжинський коледж культури і мистецтв ім. М. Заньковецької)

         ІІІ м. – Кресан Анастасія

            (Сумське вище училище мистецтв і культури ім. Д. С. Бортнянського)

Об’ємно-рельєфна композиція (кераміка, дерево, папір):

         І м. – Полуйко Анна

            (Сумське вище училище мистецтв і культури ім. Д. С. Бортнянського)

         ІІ м. – Дем’ненко Вероніка

                                                                         (Сумський будівельний коледж)

         ІІІ м. – Світенко Ірина

            (Сумське вище училище мистецтв і культури ім. Д. С. Бортнянського)

        

         У молодшій віковій категорії переможцями стали:

 

         Декоративний розпис:

          І м. Савченко Світлана

             (Сумське вище училище мистецтв і культури ім. Д. С. Бортнянського)

         ІІ м. – Остапенко Анастасія

                                                          (Кременчуцька ДХШ ім. О. Д. Литовченка)

 

Художній текстиль:

І м. –  Богданович Олеся

                                                                                     (Біловодська ДШМ)

        

         ІІ м.  – Шуляка Яна

                                                                                  (Біловодська ДШМ)

 

         Декоративна композиція:

         І м. –  Клець Вікторія

                                                      (Липоводолинська дитяча  школа мистецтв)       

         ІІ м. – Покора Катерина

                                                          (Кременчуцька ДХШ ім. О. Д. Литовченка)

         ІІІ м. – Корнієнко Маргарита

                                                      (Липоводолинська дитяча  школа мистецтв)       

 

         Витинанка:

         І м. – Грищенко Олександра

                                                                                      (м.Суми – індивідуально)

 

                        

         Писанкарство:

         І м. Харланова Валерія

                                                                                    (м.Суми – індивідуально)

                                                                                                                          

         ІІ м. – Балакірева  Поліна

                                               (Сумська дитяча художня школа ім. М. Лисенка)

 

         Об’ємно-рельєфна композиція:

         І м. Грабовська Олександра

                                                           (Київська дитяча художня школа №5 )

     

         Конкурс надає можливість виявити та підтримати найбільш обдарованих дітей та молодь, сприяє встановленню творчих контактів та дружніх відносин між молодими митцями з різних регіонів України.

Powered by flickr embed.
How do I add a Youtube Video to Tumblr