ІІІ Всеукраїнський конкурс декоративно-прикладного мистецтва «Барви Сумщини».

 

            Сумське вище училище мистецтв і культури ім. Д.С.Бортнянського за підтримки Міністерства культури України, обласної державної адміністрації, Сумської обласної ради, управління культури  Сумської обласної державної адміністрації з метою популяризації національно – культурних традицій та розкриття і підтримки творчого потенціалу молодих художників, що навчаються та працюють в галузі декоративно-прикладного мистецтва

16 жовтня

у виставковому залі Конгрес-центру відкрило

ІІІ Всеукраїнський конкурс декоративно-прикладного мистецтва

 «Барви Сумщини».

 

 До участі в конкурсі були запрошені:

  • учні художніх шкіл та шкіл естетичного виховання;
  • студенти навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації;
  • юнаки, що беруть участь у конкурсі індивідуально.

 

Кожен з конкурсантівподав на конкурс 1-2 роботи, виконаних в різних техніках декоративно-прикладного мистецтва.

      В конкурсі взяли участь конкурсанти з різних областей України: Ніжинський коледж культури і мистецтв ім. М. Заньковецької,  Сумське вище училище мистецтв і культури                   ім. Д. С. Бортнянського, Сумський будівельний коледж, КУ ССШ №29 м. Суми, Сумська Дитяча художня школа ім. М. Г. Лисенка, Липоводолинська Дитяча  школа мистецтв,  Кролевецька Дитяча художня школа,  Київська дитяча художня школа №5, Київська дитяча школа мистецтв №8,           КЗ Лисичанська дитяча школа мистецтв №1, КЗБМР Білоцерковська дитяча школа мистецтв №1, Біловодська дитяча школа мистецтв (Луганська обл.), Запорізька дитяча школа мистецтв №1,        КЗ Глухівська дитяча школа мистецтв ім. Березовського, Чернігівська дитяча школа мистецтв, КПСМНЗ Дитяча художня школа №2 ім. П. О. Левченка Московського району м. Харкова, Миколаївська дитяча школа мистецтв Львівська область, Рожищенський районний Дом  «Просвіта».

      Роботи, подані на конкурс, розглянуло журі, до складу якого ввійшли провідні митці в галузі декоративно-прикладного мистецтва України. Голова журі – Заслужений художник України, член Національної спілки художників України   Чередниченко Олександр Миколайович.  

 

  Членами журі переможці визначені у номінаціях:

  • декоративний розпис (по дереву, склу, левкасу);
  • художній текстиль (вишивка, розпис по тканині, ткацтво, аплікація);
  • декоративна композиція за відповідною тематикою:
  • «Маю щастя жити в Україні»;
  • «У вирії життя»;
  • «Минуле, що надихає»;
  • витинанка;
  • писанкарство;
  • об’ємно-рельєфна композиція (кераміка, дерево, папір).

 

У вікових лігах :

  • 13 – 16 років;
  • 17 – 21 рік.

 

Учасників конкурсу65, подано робіт85,

Призових місць37.

І місць –  11,     ІІ місць – 12,      ІІІ місць11.

 

            Учасники конкурсу нагороджуються дипломами за участь, переможці конкурсу отримують звання лауреатів та нагороджуються грамотами, грошовими преміями та цінними подарунками: І місце –  150 грн.,  ІІ місце –  100 грн.,  ІІІ місце – набір художніх пензлів.

            Учасники конкурсу нагороджуються дипломами за участь, переможці конкурсу отримують звання лауреатів та нагороджуються грамотами, грошовими преміями та цінними подарунками.

Переможцями конкурсу у старшій віковій категорії стали 16 учасників:

 

  Декоративний розпис:

  Ім. –   Кошова Яна Олегівна

               (Сумське вище училище мистецтв і культури ім. Д. С. Бортнянського)

  ІІ м. –  Головач Марія Олександрівна

               (Сумське вище училище мистецтв і культури ім. Д. С. Бортнянського)

  ІІІ м. –  Хвостенко Руслана Ігорівна

                (Сумське вище училище мистецтв і культури ім. Д. С. Бортнянського)

 

Художній текстиль:

  Ім. –   Адаменко Анна Олександрівна

            (Ніжинське училище культури і мистецтв ім. М. Заньковецької)

  ІІ м. – Кожухар Катерина Русланівна

               (Ніжинське училище культури і мистецтв ім. М. Заньковецької)

  ІІІм. – Івченко Софія Володимирівна

               (Сумське вище училище мистецтв і культури ім. Д. С. Бортнянського)

  ІІІ м. –  Руденко Анжеліка Зоронівна

               (Сумське вище училище мистецтв і культури ім. Д. С. Бортнянського)

 ІІІ м. –  Федорова Інна Олександрівна

               (Сумське вище училище мистецтв і культури ім. Д. С. Бортнянського)

 

  Витинанка:

  І м. –  Конечна Анастасія Дмитрівна

               (Сумське вище училище мистецтв і культури ім. Д. С. Бортнянського)

ІІ.м. – Онанко Максим Ігорович

            (Ніжинське училище культури і мистецтв ім. М. Заньковецької)

             

      Декоративна композиція:

   Ім. – Кошова Юлія Олегівна

               (Сумське вище училище мистецтв і культури ім. Д. С. Бортнянського)

   ІІ м. – Кошова Яна Олегівна

               (Сумське вище училище мистецтв і культури ім. Д. С. Бортнянського)

   ІІІ м. – Лімаренко Марина Олександрівна

               (Сумське вище училище мистецтв і культури ім. Д. С. Бортнянського)

 

Об’ємно-рельєфна композиція:

    Ім. – Бєршова Аніта Юріївна

               (Сумське вище училище мистецтв і культури ім. Д. С. Бортнянського)

   ІІ м. – Конечна Анастасія Дмитрівна

               (Сумське вище училище мистецтв і культури ім. Д. С. Бортнянського)

   ІІІ м. – Голованьова АннаАндріївна

               (Сумське вище училище мистецтв і культури ім. Д. С. Бортнянського)      

 

 

 У молодшій віковій категорії переможцями стали 18 учасників:

 

   Декоративний розпис:

   І м. –  Кох-Коханенко Олег Євгенович (Запоріжська Дитяча  школа мистецтв)

  ІІ м. – Устименко Анна Сергіївна  (КЗСРР Косівщинська  Дитяча  школа мистецтв )

  

   Писанкарство:

   ІІм. –   Сугоняко  Софія Олександрівна (Сумська дитяча художня школа ім. М. Лисенка)

 

 Витинанка:

 І м. – Надараса Єлізавета Моханарасівна (Навчальний заклад КЗБМР Білоцерківська школа                                                                                                            мистецтв №5)     

 

Враховуючи те, що на виставці художній текстиль в молодшій категорії був представлений в

багатьох техніках, журі постановило поділити його на окремі номінації.

 

Ткацтво:

І м. –  Сай Марія Ігорівна (Кролевецька Дитяча школа мистецтв)

  ІІ м. –  Шабрамова Таїсія Олексіївна (КПСМНЗ ДХШ №2 ім. П. О. Левченка Московського району

                                                                                                                                                            м. Харкова)

  ІІІ м. – Мартиненко  Еліна Романівна (КУ ССШ №29)

 

  Текстильна аплікація:

ІІ м. –  Григор’єва Віра Вадимівна (Навчальний заклад КЗБМР Білоцерківська школа мистецтв №5)  ІІІ м. – Кириленко Юлія Юріївна (Навчальний заклад КЗБМР Білоцерківська школа мистецтв №5)

                                               

Розпис по тканині:

І м. –  Шуляка Яна Володимирівна  (Біловодська Дитяча  школа мистецтв)

ІІІ м. – Халіченко Євгеній Миколайович (Сумська дитяча художня школа ім. М. Лисенка)

   

   У номінації «Об’ємно-рельєфна композиція» міста розподілились:

 І м. – Майдан Тарас Олегович – (КУ ССШ №29)

ІІ м. – Шкляренко Роман Віталійович (Київська дитяча художня школа №5)

                                                                               

  Декоративна композиція:

   І м. -   Тарасова Аріна Олексіївна (КПСМНЗ ДХШ №2 ім. П. О. Левченка Московського району                                                                                                                                                м. Харкова)

  ІІ м. – Дончак Анжеліка Ігорівна (КПСМНЗ ДХШ №2 ім. П. О. Левченка Московського району                                                                                                                                                м. Харкова)

  ІІ м. – Губенко Олена Віталіївна (КПСМНЗ ДХШ №2 ім. П. О. Левченка Московського району                                                                                                                                                 м. Харкова)

  ІІІ м. – Олійник Марія Сергіївна (КПСМНЗ ДХШ №2 ім. П. О. Левченка Московського району                                                                                                                                                    м. Харкова)

  ІІІ м. – Циганок Катерина Євгенівна (КЗ Лисичанська ДШМ№1)

 

              У звязку з тим, що у номінації «Композиція» представлено багато цікавих творчих робіт, рішенням журі було прийнято відзначити їх авторів Дипломами за  оригінальне композиційне рішення. Це учасники:

Федцова Анна Ігорівна (КПСМНЗ ДХШ №2 ім. П. О. Левченка Московського р-ну м. Харкова) Діколь Вероніка Віталіївна (КПСМНЗ ДХШ №2 ім. П. О. Левченка Московського р-ну м. Харкова)

  Григоращенко Поліна Андріївна (КПСМНЗ ДХШ №2 ім. П.О.Левченка Московського р-ну Харкова)

  Корнієнко Маргарита Олександрівна (Липоводолинська Дитяча школа мистецтв)

  Городнича  Дарина Владиславівна (Липоводолинська Дитяча школа мистецтв)

  

Конкурс надає можливість виявити та підтримати найбільш обдарованих дітей та молодь, сприяє встановленню творчих контактів та дружніх відносин між молодими митцями з різних регіонів України.

 

Урочисте нагородження переможців відбудеться 23 жовтня о 14:00 год.

у виставковому залі Конгрес-центру.

21-10-18