Народний оркестр духових інструментів Сумського вищого училища мистецтв і культури ім. Д.Бортнянського отримав почесну нагороду Прикарпаття

З 16 по 18 червня 2017р. у Трускавці відбувся ІV Міжнародний фестиваль-конкурс оркестрів, інструментальних ансамблів і мажореток «Яскрава Симфонія Прикарпаття», який цьогоріч присвячено святкуванню 190-річного ювілею Трускавця. Захід став справжньою окрасою святкування Дня міста, адже відбулось чимало концертів, парадів та інших яскравих заходів, які наповнили курортне містечко музикою і порадували його мешканців та гостей.

Родзинкою цьогорічного свята музики став перший в історії фестивалю візит почесних гостей – Національного Президентського оркестру  (м. Київ) та Військового оркестру Національної академії Сухопутних військ                ім. гетьмана Петра Сагайдачного (м. Львів).

 На фестиваль завітали 15 різножанрових оркестрів – народних, духових та струнних інструментів, які впродовж трьох днів виступали просто неба на найвідоміших концертних майданчиках міста – Майдані Незалежності, у Палаці культури ім. Т.Г.Шевченка, біля пам’ятника С.Бендери, біля Нижнього Бювету - і змагалися за звання найкращого. Загалом це більше 300 музикантів з 8 областей України (представлені Київська, Сумська, Херсонська, Дніпропетровська, Чернігівська, Закарпатська, Рівненська, та Львівська області).  Оцінювали віртуозів  відомі диригенти та заслужені діячі мистецтв України з Києва, Львова, Ужгорода та словацького міста Кошице.

Одним із найкращих колективів журі визнало Народний оркестр духових та ударних інструментів Сумського вищого училища мистецтв і культури  ім. Д.Бортнянського (керівник – Олександр Ященко), який посів  почесне І місце.

На Гала-концерті переможців викладач училища, заслужений працівник культури України Білий Є.М. виконав соло на трубі разом з усіма учасниками фестивалю.

Найяскравішою подією всього фестивалю стало встановлення Національного рекорду – наймасовішого колективного виконання Молитви за Україну «Боже Великий, Єдиний» під керівництвом Народного артиста України, заслуженого діяча мистецтв України, професора кафедри теорії та методики музичної освіти, хорового співу і диригування  Інституту мистецтв Національного педагогічного університету
ім. М.П.Драгоманова, головного диригента Генерального штабу Військових Сил України з 1995 до 2011 років та голови журі фестивалю – Володимира Федоровича Деркача. Отже, 18 червня весь Трускавець співав разом під акомпанемент найвіртуозніших оркестрів України, щоб увійти в історію «Національного реєстру рекордів».