Концерт зірок-виконавців на народних інструментах

 

18 травня 2017 року в актовій залі Сумського вищого училища мистецтв і культури ім. Д. С. Бортнянського в рамках  Декади творчих звітів «Дарунок тобі, Україно!» відбувся концерт студентів та викладачів відділу народних інструментів.

  Першим святковий захід відкрив  ансамбль «Яремія» у складі К. Денисової,             Л. Лисенко та Р. Лелюшкіної.  Тріо бандуристок виконали пісню В. Будянського      «Я люблю тебе краю» та українську народну пісню в обробці А. Кушніренка            «Я щаслива зроду». Відомо, що який тон буде заданий на початку – таким і продовження. Тріо бандуристок прекрасно справилось із цим завданням. Вони дуже натхненно  розкрили найщиріші почуття любові до рідної Сумщини в першому творі та гумористичний  характер в другому, за що отримали щирі оплески слухачів. Високий рівень майстерності викладачів  був продовжений у виступах студентів. Різний характер творів, досить  високий рівень виконавства показав студент ІІІ курсу Д. Гриценко (кл. викл. С. Скороход).  Його балалайка була ліричною  в п’єсі              Є. Тростянського «Ноктюрн», у дуеті з Д. Бесєдою енергійною, пружною в  «Чіткому ритмі» Є. Дербенка,  в ансамблі з Д. Бесєдою та В. Власковим – яскравою, грайливою у «Циганській фантазії» О. Шалова. Вразила слухачів своєю віртуозністю студентка ІV курсу, володар Гран-Прі Всеукраїнського конкурсу виконавців на народних інструментах А.  Гутенко (кл. викл. В. Бондаря). І в сольному виступі з п’єсою          П. Сарасате «Циганські наспіви», і в ансамблі з К. Сергієнко з п’єсою С. Лукіна «Варіації на тему Паганіні», пальці так швидко бігали по струнах домри, що інколи неможливо було прослідкувати за кожним рухом долонь її рук.  Не залишили  байдужими слухачів  і дует баяністів у складі Г. Лаврика та М. Чеботарьова            (кл. викл., заслуженого працівника культури України, Ю. Лелюшкіна), який виконав п’єсу В. Грідіна «На арені», і сольні  виступи гітаристів К. Мухи (кл. викл.                 Т. Литовченко) з п’єсою О. Вінницького «В очикуванні новин» та Я. Ігнатенко              (кл. викл. М. Ковальова)   з п’єсою  А. Барріоса «Вальс №3».  Всі  виступи студентів відділу нагороджувалися щирими, тривалими оплесками та вигуками «Браво!» завдяки підтримці концертмейстерів  І. Ігнатової та Е. Михайлової.  Окремо хотілося б відмітити виступ викладача відділу, лауреата міжнародних конкурсів А. Фесенка,  який натхненно,  майстерно, експрессивно виконав Танго А. Гайнулліна з кінофільму «Ейфорія».

Урочистою кодою концерту став виступ оркестру народних інструментів під керівництвом завідуючого відділом, заслуженого працівника культури України         Юрія Григоровича Лелюшкіна. Оркестранти виконали такі твори: К. Дженкінс, «Palladio»; А.П’яццола, «Забуття», солістка, лауреат Міжнародного конкурсу   Наталія Гоц; А. Репников, «Капріччіо», соліст М. Чеботарьов; К. Мясков, «Концертна п’єса для бандури з оркестром», солістка О. Піюк; І. Шамо, «Дніпровський вальс», солістка  В. Богомолова, її дзвінкий, сильний голос створив піднесений настрій в залі;             Ю. Кукузенко, «Українські наспіви». Кожен твір у виконанні оркестру під керівництвом талановитого керівника став  яскравим, натхненним, піднесеним,    тому що всі учасники колективу вклали  частинку своєї душі, частинку свого серця і вдячні слухачі стоячі виразили своє захоплення цій відданості мистецтву довготривалими оплесками. Дуже ефектним було завершення концерту під звуки «Марша Раденького» І.Штрауса Юрій Лелюшкін урочисто представив кожну групу оркестру.

У заключному слові директор училища, заслужений працівник культури України  Н.М. Гринь відмітила, що не може бути поганий настрій після такого чудового концерту з таким прекрасним керівником, кожне заняття якого це майстер-клас для студентів. Такий виступ,  спонукає  до завоювання нових творчих вершин і склався  завдяки  тісному взаємозв’язку поколінь багатьох викладачів  училища, ветеранів, які передавали і передають свій дорогоцінний досвід. З таким диригентом і виконавцями можна сміливо виходити на європейські концертні площадки, тому що для них найперше – завжди і скрізь – Музика.

                               Викладач-методист відділу музичної літератури Горська Т.М.