17 жовтня в Сумах відбулось відкриття ІІ Всеукраїнського конкурсу декоративно-прикладного мистецтва «Барви Сумщини»,

 

17 жовтня в Сумах відбулось відкриття ІІ Всеукраїнського конкурсу декоративно-прикладного мистецтва «Барви Сумщини», який проводиться на базі Сумського вищого училища мистецтв і культури ім. Д.С. Бортнянського.

На урочисте відкриття гості та шанувальники мистецтва зібрались у конгрес-центрі СумДу. До них з вітальним словом звернулась директор Сумського вищого училища мистецтв і культури ім. Д.С. Бортнянського Надія Миколаївна Гринь. Вона від щирого серця привітала гостей з урочистою подією та підкреслила необхідність проведення таких конкурсів для підвищення національної свідомості в українців.

Зокрема, директор сказала: «Усі роботи учасників виконані з любов’ю до України, до її минулого і сьогодення. Я думаю, ця справа допоможе кожному збагнути, яка багата наша земля на талановиту молодь. Кожна робота, представлена на виставці – ексклюзивна, неповторна, єдина у світі, а тому – безцінна».

Гостей також привітали творчими виступами вокальний ансамбль «Альба» під керівництвом Оксани Кварти та ансамбль скрипалів на чолі з Тетяною Подячевою. І залунали в залі живі звуки неповторної класики, які додали натхненного настрою усім присутнім.

Після урочистої частини відвідувачі продовжили розглядати неперевершені роботи юних митців України, а судді – обирати переможців.

До складу журі входять: голова журі – заслужений художник України Олександр Миколайович Чередниченко; заслужений художник України, голова Сумської спілки художників України Іван Іванович Гапоченко; заслужений працівник України, мистецтвознавець Людмила Костянтинівна Федевич; голова відділу декоративно-прикладного мистецтва Сумського вищого училища мистецтв і культури ім. Д.С. Бортнянського Віра Олександрівна Матюшенко.

Визначатимуть переможців у двох вікових категоріях:

  • учні художніх шкіл (13-16 років);
  • студенти вищих навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації (17-21 рік).

А також у таких номінаціях:

  • декоративний розпис (по дереву, склу, левкасу);
  • писанкарство;
  • художній текстиль (вишивка, розпис по тканині, ткацтво, аплікація);
  • декоративна композиція на одну із тем («Маю щастя жити в Україні», «У вирії життя», «Минуле, що надихає»);
  • об’ємно-рельєфна композиція (кераміка, дерево, папір);
  • витинанка.

На виставці представили більше 50-ти конкурсних робіт, які прибули до нас з мистецьких та художніх шкіл, коледжів, училищ з різних регіонів України: Києва, Запоріжжя, Хмельницького, Харківської, Луганської, Сумської областей.

Оголошення результатів та урочисте нагородження переможців відбудеться 23 жовтня в конгрес-центрі СумДу о 14:00. А виставка триватиме ще два тижні. Тож запрошуємо всіх поціновувачів прекрасного, любителів творчості та натхнення до її перегляду.

 

WooCommerce and Youtube installation guide here