У Сумському вищому училищі мистецтв і культури ім. Д.С.Бортнянського розпочався VІ Міжнародний конкурс молодих піаністів «Слобожанська фантазія».

У Сумському вищому училищі мистецтв і культури ім. Д.С.Бортнянського розпочався VІ Міжнародний конкурс молодих піаністів «Слобожанська фантазія».

15 квітня 2015 року на базі Сумського вищого училища мистецтв
і культури ім. Д.С.Бортнянського розпочався VІ Міжнародний конкурс молодих піаністів «Слобожанська фантазія».

До складу журі конкурсу запрошені відомі музиканти:
лауреат Міжнародних конкурсів, доцент Московської державної консерваторії ім. П.І. Чайковського, віце-президент Міжнародної Рахманіновської спілки  ЮРІЙ ДІДЕНКО;лауреат Міжнародних конкурсів, професор Естонської академії музики та Гельсінської академії музики імені Яна Сібеліуса ІРИНА ЗАХАРЕНКОВА (Фінляндія);

проректор Харківського національного університету мистецтв
ім. І.Котляревського, кандидат педагогічних наук, професор НАТАЛІЯ ГОРЕЦЬКА;

лауреат Міжнародних фортепіанних фестивалів, професор Кьольнської Вищої школи музики і танцю АНДРЕАС ФРЬОЛІХ (Німеччина);

завідуюча відділом спеціального фортепіано, викладач-методист Сумського вищого училища мистецтв і культури ім. Д.С.Бортнянського ТАМАРА ПАСТУХОВА.

Відкриття конкурсу відбулось 15 квітня в концертній залі обласної філармонії.

Як зазначила в своєму вітальному слові директор училища, заслужений працівник культури України ГРИНЬ Н.М., «участь у Міжнародному конкурсі молодих піаністів «Слобожанська фантазія» надає виконавцям унікальну можливість перевірити відповідність свого виконавського рівня світовим конкурсним стандартам, об’єднатися для отримання музичного досвіду».

«Нехай це свято фортепіанної музики і надалі приносить радість і бажання насолоджуватись справжнім мистецтвом, яке об’єднує всіх заради Миру і Злагоди на Землі» - з такими побажаннями звернувся до учасників конкурсу та всіх шанувальників фортепіанного мистецтва голова журі Юрій ДІДЕНКО.

Лауреат Міжнародних конкурсів, професор Естонської академії музики та Гельсінської академії музики імені Яна Сібеліуса Ірина Захаренкова з величезним успіхом виконала фортепіанний Концерт Й.Гайдна ре мажор та фортепіанний концерт № 12 В.А.Моцарта у супроводі камерного оркестру Сумського вищого училища мистецтв і культури ім. Д.С.Бортнянського (художній керівник та диригент Хомініч Р.В.)

VІ Міжнародний конкурс молодих піаністів «Слобожанська фантазія» впевнено розпочав свою ходу.

16-17 квітня в концертній залі Сумського вищого училища мистецтв і культури ім. Д.С.Бортнянського будуть проходити конкурсні прослуховування.

Бажаємо всім конкурсантам блискучих виступів і впевнених перемог!