«Музика дитячих сердець»

 

16 березня 2017 року в актовій залі Сумського вищого училища мистецтв і культури  ім. Д. С. Бортнянського відбулась чудова подія – перший сольний концерт  випускниці  диригентсько-хорового відділу нашого училища та Харківського національного університету мистецтв ім. І. Котляревського, дипломанта VI  Всеукраїнського конкурсу хорових диригентів  Христини Корепанової (Месмер). Вона представила  мистецтво прекрасних  юних виконавців Харківської  Дитячої Хорової школи – молодший хор «Пелікан»,  молодший вокальний ансамбль «До, Ре, Мі», старший вокальний ансамбль «Камертон».  

Програма концерту «Музика дитячих сердець», сценарій якого розробила сама Христина, охоплює різнохарактерні хорові мініатюри українських та зарубіжних авторів,  від класичних, строгих, піднесених, ліричних  до гумористичних, грайливих, які виконувались з супроводом і акапелла: 
Дж.Каччіні, «Аве Марія»,  С.Танєєв, «Сосна», М.Іпполітов-Іванов «В путь», 
П.Чайковський, «Легенда», О.Власов, «Фонтану Бахчисарайского дворца»,
Ф.Мендельсон «Полевые цветы», Е.Гріг, «Лебедь», В.Поляков, «Містер Кук Барла-барла»,  Б.Фільц, «Зацвіла в долині червона калина», народні пісні  «Щедрик», «Котику сіренький» обр. Д.Лазюки, «Вийди, вийди дощику», обр.
Е.Бондаря, «Ой на горі жито»та інші. 

Кожен твір у виконанні  юних митців справив велике  враження на слухачів. Виконання відрізнялось легкістю, невимушеністю. Виразний спів природно поєднувався з динамічними рухами по сцені, пришіптуванням, прихлопуванням та притопуванням, що надавало творам особливого забарвлення. Високий рівень підготовки та  майстерність в поєднанні з дитячою безпосередністю підкорили слухачів. Гарячі оплески  після кожного твору свідчили про те, що робота дитячого колективу під керівництвом
Х. Корепанової не залишила байдужими серця всіх присутніх в залі.

Успіху сприяв майстер своєї справи, концертмейстер Д.Лазюка, який дуже тонко відчуває музику і допомагає хору яскраво розкрити кожен образ.

«Свято музики вдалося.  Для нас воно стало прекрасним і дуже вражаючим. Такими випускниками слід пишатись: наполегливість, працелюбність, закоханість у свою справу завжди  знаходить відгук у серцях і дійсно створює «музику дитячих сердець».  Справжнє мистецтво не знає кордонів. Це виконання європейського рівня,  шлях  до єдності душ і людей. Ми чекаємо на подальші зустрічі з цим прекрасним колективом,  бажаємо натхнення і творчих успіхів» - так підсумувала прекрасний виступ заслужений працівник культури України, директор училища Н.М.Гринь

Викладач-методист Сумського вищого училища мистецтв і культури

ім. Д.С.Бортнянського  Т.М.Горська