Концерт пам’яті Михайла Шуха

 

У грудні 2017 року відмітив своє 65-річчя композитор Михайло Аркадійович Шух. Людина, яку вшановують і високо цінують не тільки на Україні, а і по всьому мистецькому світу. У панорамі сучасної української музики, що вражає своєю багатогранністю та неоднорідністю, композитор належить до категорії інтелектуальних митців-мислителів, котрі тяжіють до осмислення філософського сенсу життя. У його творчому доробку – симфонічні, кантатно-ораторіальні, органні, хорові, камерно-інструментальні та вокальні твори, музика для театру і кіно. 

Наш викладач, доктор мистецтвознавства, професор Ольга Костянтинівна Зав’ялова домовилась з Михайлом Аркадійовичем про творчу зустріч. Викладачі і студенти з хвилюванням чекали на цю подію.

На превеликий жаль, 8 квітня 2018 року, на Великдень, Михайло Аркадійович пішов в інший світ. Зустріч з композитором , яка планувалась, не відбулася, але 11 травня сталася дуже помітна подія – концерт-знайомство з  творчістю М. Шуха в актовій залі  Сумського вищого училища мистецтв і культури ім. Д.С.Бортнянського. 

В концерті прозвучали камерно-інструментальні та вокальні  твори композитора. Зав’ялова О.К. представила слухачам «Вечірню мелодію»    для  віолончелі (концертмейстер – О.Седікова) та дует для флейти та віолончелі (флейта – О.Гладун ) «Старовинні галантні танці» (треба відзначити, що цей дует є прекрасним перекладанням фортепіанного твору М.Шуха                           О.Зав’яловою і дуже сподобався слухачам).

Викладачі  СумДПУ  ім.А.С.Макаренка (в минулому – випускники училища) Г.Стахевич та О.Стахевич виконали романси «Квітка» на слова                     О.Пушкіна, «Парус» на слова М.Лєрмонтова, «Аve Maria».   

У виконанні професора Національної музичної академії України                          ім. П.І.Чайковського прозвучали «De profundis» та  «П’ять ескізів для фортепіано» М.Шуха.

Окрасою концерту було виконання лауреату  міжнародних конкурсів, артисткою-вокалісткою Київського національного академічного театру оперети Валерії Туліс  «Двох сценічних балад до Бога» на вірші І.Губаренко.  Її прекрасний голос всіх зачарував.

Слід відмітити прекрасне ведення концерту дружиною композитора, музикознавцем Наталією Чамаровою, яка  дуже цікаво розповідала про життя Михайла Аркадійовича Шуха. Концерт пройшов з великим успіхом.                       З щирими словами вдячності і побажанням подальших творчих зустрічей в майбутньому виступила директор училища, заслужений працівник культури України Н.М.Гринь.

                                                                           Викладач-методист Горська Т.М.

 


Powered by Embed Google Maps
Powered by flickr embed.