VІІІ Міжнародний конкурс молодих піаністів «Слобожанська фантазія»

 

VІІІ Міжнародний конкурс молодих піаністів «Слобожанська фантазія», який пройшов 3-7 квітня 2017 р., зібрав у Сумському вищому училищі мистецтв і культури ім. Д.С.Бортнянського 75 учасників з багатьох міст України та різних країн світу: Німеччини, Японії, Росії, Ізраїлю, Китаю, В’єтнаму.

Конкурс піаністів – яскраве музичне випробування, одне з найважливіших на шляху професійного становлення музиканта-виконавця. Як  показує практика, для багатьох лауреатів конкурсів такого високого рівня перемога стає сходинкою на шляху творчого злету, і ми, в майбутньому ще почуємо їх імена на світовій сцені.

У складі  журі працювали відомі піаністи: Діденко Юрій – доцент Московської державної консерваторії ім.І.П.Чайковського, Альберт Мамрієв – професор кафедри фортепіано музичної академії ім. І.П.Чайковського         м. Ночера (Італія), Ченксі Лі – декан фортепіанного факультету Центральної консерваторії музики, фортепіанної Академії в Гуланюй, Сяминь (Китай), Горецька Наталія – проректор Харківського національного університету мистецтв ім. І.Котляревського, кандидат педагогічних наук, професор, Закопець Людмила – викладач-методист Львівської середньої спеціалізованої музичної школи.

Конкурс пройшов у творчій, піднесеній атмосфері. Молоді піаністи ознайомилися з містом Суми, спілкувались між собою у невимушеній обстановці, співпереживали за виступ один одного, підтримували, підбадьорювали та щиро раділи за успішне виконання на сцені конкурсних програм.

Спогади про конкурс залишаться у всіх піаністів, як часточка професійного становлення, на все життя.

Ми говоримо: «Прощавай, VІІІ Міжнародний конкурс молодих піаністів «Слобожанська фантазія»! До зустрічі у 2018 р. на ІХ Міжнародному конкурсі у місті над Пслом у Сумському вищому училищі мистецтв і культури ім. Д.С.Бортнянського.