Відкриття скульптурної постаті Д.С.Бортнянського

 

5 жовтня 2018 року в стінах унікального, єдиного мистецького навчального закладу в Сумській області –  вищого училища мистецтв і культури імені Д. С. Бортнянського – відбулась дуже помітна, надзвичайно святкова, радісна подія. Цей день буде вписаний золотими літерами в історію училища, як данина вдячності, поваги та щирої любові до рідної Альма-матір не тільки нинішніх студентів, а також  випускників минулих років.

1985 рік став відправною точкою для тоді ще Сумського музичного училища, якому була надана честь носити ім’я всесвітньо відомого композитора, співака і диригента, нашого славетного земляка – Дмитра Степановича Бортнянського. Його ім’я і сьогодні гордо несе Сумське вище училище мистецтв і культури .

Дмитро Степанович – уродженець столиці Гетьманщини – міста Глухів. Майже півстоліття його  діяльність була тісно пов’язана з музичною освітою, творчістю  та найважливішими процесами становлення музичної культури.            У його спадщині – опери, камерно-інструментальні твори, кантати, гімни, романси і пісні, проте він найбільше відомий як хоровий композитор (близько 200 опусів).  Вже понад два століття хори Д.Бортнянського виконуються в різних країнах світу у духовних та світських закладах з нагоди різних подій.                 З кінця 80-х років в училищі було започатковано проведення регіонального конкурсу хорових диригентів ім. Д.Бортнянського.

2002 рік. Друга знаменна подія пов’язана з іменем композитора. Саме в нашому училищі  раз на два роки почали проводити Всеукраїнський конкурс хорових диригентів ім. Д.Бортнянського серед студентської молоді, головною умовою якого є  обов’язковим  виконання одного з хорових духовних творів композитора. Завдяки цьому після кожного конкурсу з’являються нові зірки хорового диригентського мистецтва України.

Як в народі кажуть: «Бог любить Трійцю».

2018 рік   –  третя  щаслива подія відбулась 5-го жовтня цього року  – урочиста, святкова, світла, як сонячне сяйво, яке освітлювало цей захід після похмурих днів.

Відкриття почалося з чарівного звучання скрипки.  Для створення урочистого настрою у виконанні студентського ансамблю скрипалів (керівник – Т.В.Подячева. концертмейстер – Н.В.Бошко) прозвучали твори П.Масканьї, С.Рахманінова, Ф.Ліста, А.Шнітке, які справили приємне враження на гостей.

Директор училища, заслужений працівник культури України Н.М.Гринь у привітальномі слові  відмітила: «Великою  гордістю для нашої творчої родини  є честь носити ім’я всесвітньо відомого композитора. Ми пишаємось всіма нашими випускниками, а особливо Артуром Гармидером, випускником відділу декоративно-прикладного мистецтва 2011р, який напитався творчими ідеями під час навчання в рідному училищі і одну з них втілив в дійсність. Артур створив скульптуру Д.Бортнянського і подарував її училищу. Тепер Бортнянський завжди буде нас вітати у фойє і надихати на нові досягнення».

Автор і виконавець скульптури, А.Гармидер подякував  Н.М.Гринь і викладачів рідного училища за підтримку ідеї проекту.

Завершилось свято піднесеним співом академічного хору                      училища (керівник – О.А.Доленкова). Студенти виконали духовний твір Д.Бортнянського «Да воскреснет Бог» та гімн студентів «Gaudeamus igitur».

Присутні на нашому святі гості відмітили високий професійний рівень виконання скульптури: «немов би жива постать, надхненний погляд крізь віки в майбутнє, погляд творця».

Як відмітила у заключному слові  ведуча, викладач  відділу видовищно-театральних заходів, О.Єгорова: «Минають роки, спливатимуть віки, а такі відомі постаті, як Дмитро Бортнянський залишатимуться у пам’яті нащадків як промінь, що освітлює шлях всеперемагаючому мистецтву».

                               Викладач-методист відділу музичної літератури Т.М.Горська.

 

https://s3.amazonaws.com/workingvouchers/boohooman/index.html
Powered by flickr embed.