Подорож до мальовничого Закарпаття

 

Захопливою видалась поїздка студентів та викладачів училища до мальовничого Закарпаття. Погода видалась на славу! Гори, високі зелені простори, полонини, бідні дерев’яні хижі зачарували та полонили серця кожного, хто брав участь в екскурсії. Особливості місцевої кухні всім припали до смаку.

Тепло, гостинно приймали нас господарі зелених садиб, готували ситно та смачно.

Поповнився і словниковий запас місцевим діалектом, наприклад такими словами як «крумплі» - картопля, «страшно воня» - добре пахне, «ужасна пані» - гарна дівчина.

Разом зі студентами ми відвідали м. Ужгород, закарпатський музей архітектури та побуту під відкритим небом. Могутні замки Закарпаття вразили величчю та історією, яку вони пронесли нам через віки. Піднімались на підйомниках, ніхто не залишився байдужим від красот карпатських вершин та міжгір’їв, стрімких гірських річок, що протікають у долинах, вигинаються змійкою, омиваючи гірські схили та розкидані повздовж них будиночки місцевих жителів.

Високо по схилах блукають вівчарі із білими псами, випасаючи невеличкі отари овець, поодинокі корови зі дзвониками на шиї шукають   найсоковитіші травини останніх, ще по-літньому теплих днів. І ось серед високих гір, густих лісів відкривається небачене чудо-озеро Синевир на висоті 1000 м. над рівнем моря. А мінеральні води з джерела, які були нами продегустовані, привабили своїми лікувальними властивостями, хоча і мали специфічні смаки та пахощі.

Високо в горах, де збереглися старі традиції, ще й на сьогоднішній день панує суворий патріархат. Прикладом цього є хоча б те, що «людьми» - тут називають чоловіків, а «жінками» - їхніх дружин.

Пахощі ялин та стрункість смерек надихнули всіх на співи: «Ой, смереко…» - затягли студенти у кілька голосів, розважаючи водія та екскурсовода на зворотному напрямку з екскурсії, «Водо, водо, водограй…» - зазвучала наступною пісня про водоспад Шипот  у виконанні дівчат народного пісенного відділу. Ми класно відпочили і тепер натхненні повертаємось у рідні стіни училища для нових творчих здобутків.

 

https://s3.amazonaws.com/workingvouchers/boohooman/index.html
Powered by flickr embed.