Суми зустріли «Сурми України»

Цього року до обласного центру з'їхалися 14 колективів з Києва, Чернігова, Одеси, Харкова, Кременчука Полтавської області, Новомосковська Дніпропетровської області та з турецького міста Бурса. Місто Суми представлено трьома оркестрами: оркестр 27-ї Сумської реактивної артилерійської бригади, оркестр Сумського вищого училища мистецтв і культури ім. Д.С.Бортнянського, оркестр Державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус»                    ім. І.Г.Харитоненка.

Офіційне відкриття фестивалю відбулося напередодні Дня Конституції – на Театральній площі.

28 червня, в День Конституції України, на головній площі Сум керівники області та міста вітали учасників фестивалю, жителів та гостей зі святом, покладали квіти до пам’ятника Т.Г.Шевченка.

14 духових оркестрів, у яких взяли участь майже 600 музикантів, пройшли марш-парадом по головній пішохідній вулиці Сум, взяли участь у концертних програмах на сцені Сумського обласного академічного театру драми та музичної комедії ім.М.С.Щепкіна та майданчиках міста. А ввечері на стадіоні «Ювілейний», що зібрав більше 15 тисяч глядачів, відбулися гала-концерт та урочисте закриття фестивалю.

Суми дійсно поринули у світ музики. Адже протягом 2-х днів звучали українські національні, світові мелодії, турецька духова музика, що є найстарішою в світі.

З історії фестивалю                                                                                                         

Фестиваль духової музики проходить в Сумах з 2000 року. Захід приурочили до Дня Конституції та назвали «Сурми Конституції». У 2009 році, коли фестиваль відзначав своє 10-річчя, назву змінили на «Сурми України».

З 2005 року фестиваль має статус Всеукраїнського. Проходить щорічно напередодні і безпосередньо в день святкування Дня Конституції України. Винятком стали 2014 і 2015 роки, коли, через суспільно-політичну ситуацію в країні, захід не проводили. Фестиваль відроджено в 2016 році.

Засновник фестивалю – головний військовий диригент Генерального штабу Збройних Сил України, генерал-майор Володимир Федорович Деркач.


ВІТАЄМО лауреатів ХVІ Міжнародного фестивалю духової музики «Сурми України»

Народний оркестр духових інструментів

(керівник – Ященко О.В.)

Народний ансамбль народного танцю "Молодість"

(керівник – заслужений працівник культури України Євтушенко В.В.)

 

                       Бажаємо подальших творчих успіхів!

 

Дирекція