І Всеукраїнський конкурс декоративно-прикладного мистецтва «Барви Сумщини»

 

03 жовтня 2016 року в Сумській муніципальній галереї відбулось нагородження переможців І Всеукраїнського конкурсу декоративно-прикладного мистецтва «Барви Сумщини».

Конкурс проводився з метою популяризації національних культурних традицій, розкриття та підтримки творчого потенціалу художників, що навчаються та працюють в галузі декоративно-прикладного мистецтва.

Організатори конкурсу: Міністерство культури України, Сумська обласна державна адміністрація, Сумська обласна рада, управління культури і туризму Сумської обласної державної адміністрації, Сумське вище училище мистецтв і культури ім. Д. С. Бортнянського.

До участі в конкурсі запрошені:

  • учні художніх шкіл та шкіл естетичного виховання;
  • студенти навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації.

Роботи виконані за відповідною тематикою:

  • «Чарівна Україна»
  • «Осінні барви»
  • «Натхнення»
  • «Від витоків до сучасності»

Роботи, надані на конкурс, розглянуло журі, до складу якого ввійшли провідні митці в галузі декоративно-прикладного мистецтва України.

Голова журі – заслужений художник України, член Національної спілки художників України Чередниченко Олександр Миколайович.

В конкурсі брав участь 31 конкурсант з різних областей України: Ніжинське училище культури і мистецтв ім. М.Заньковецької, Вижницький коледж декоративно-прикладного мистецтва ім. В.Ю.Шкрібляка, Гадяцьке училище культури ім. І.П.Котляревського, Сумське вище училище мистецтв і культури ім. Д.С.Бортнянського, Сумський будівельний коледж, Липоводолинська школа мистецтв, Сумська художня школа ім. М.Г.Лисенка, Сумська спеціалізована школа № 29.

Переможцями у молодшій категорії стали:

І місце

  • Курочка Діана (Липоводолинська дитяча школа мистецтв)
    в номінації «декоративна композиція»;

ІІ місце

  • Городнича Дар’я (Липоводолинська дитяча школа мистецтв)

в номінації «декоративна композиція»;

  • Кузіна Анна (Сумська художня школа ім. М.Г.Лисенка)
    в номінації «художній текстиль»;

ІІІ місце

  • Добаєва Аліна (Сумська спеціалізована школа № 29)
    в номінації «декоративна композиція»;
  • Шутько Анастасія (Сумська спеціалізована школа № 29)

в номінації «художній текстиль»;

  • Головач Марина (Сумське вище училище мистецтв і культури
    ім. Д.С.Бортнянського) в номінації «художній розпис»;

Переможцями у старшій категорії стали:

І місце

  • Бахмат Анна (Гадяцьке училище культури ім. І.П.Котляревського)
    в номінації «художній розпис»;
  • Сайко Ганна (Сумське вище училище мистецтв і культури
    ім. Д.С.Бортнянського) в номінації «художній текстиль»;
  • Кожухар Катерина (Ніжинське училище культури і мистецтв
    ім. М.Заньковецької) в номінації «вишивка»;
  • Хоменко Катерина (Сумське вище училище мистецтв і культури
    ім. Д.С.Бортнянського) в номінації «декоративна композиція»;
  • Кресан Анастасія (Сумське вище училище мистецтв і культури
    ім. Д.С.Бортнянського) в номінації «кераміка»;

ІІ місце

  • Передерій Таїсія (Сумське вище училище мистецтв і культури
    ім. Д.С.Бортнянського) в номінації «лялька»;
  • Обравит Інна (Сумське вище училище мистецтв і культури
    ім. Д.С.Бортнянського) в номінації «декоративна композиція»;
  • Дахкільгова Крістіна (Сумське вище училище мистецтв і культури
    ім. Д.С.Бортнянського) в номінації «кераміка»;
  • Курило Альона (Сумське вище училище мистецтв і культури
    ім. Д.С.Бортнянського) в номінації «вишивка»;
  • Гайдар Анастасія (Сумський будівельний коледж),
    в номінації «художній розпис»;
  • Кольберт Леся (Вижницький коледж декоративно-прикладного мистецтва ім. В.Ю.Шкрібляка), в номінації «художній текстиль»;

ІІІ місце

  • Святишенко Дарина (Сумське вище училище мистецтв і культури
    ім. Д.С.Бортнянського) в номінації «декоративна композиція»;
  • Мігура Катерина (Сумське вище училище мистецтв і культури
    ім. Д.С.Бортнянського) в номінації «кераміка»;
  • Стельмах Анастасія (Ніжинське училище культури і мистецтв
    ім. М.Заньковецької) в номінації «художній розпис»;
  • Мірошниченко Анна (Ніжинське училище культури і мистецтв
    ім. М.Заньковецької) в номінації «художній текстиль»;
  • Адаменко Анна (Ніжинське училище культури і мистецтв
    ім. М.Заньковецької) в номінації «вишивка».