Всеукраїнському відкритому конкурсу читців імені Остапа Вишні – 10 років

29-30 березня 2017 року в Сумському вищому училищі мистецтв і культури ім.Д.С.Бортнянського проходив Х Всеукраїнський відкритий конкурс читців імені Остапа Вишні.

В ювілейному конкурсі брали участь студенти з багатьох регіонів України: Мелітопольське училище культури, коледж Луганської державної академії  культури і мистецтв, Гадяцький коледж культури і мистецтв
ім.І.П.Котляревського, Чернівецьке обласне училище мистецтв                           ім.С.Воробкевича, Ніжинське училище культури і мистецтв ім.М.Заньковецької, Запорізький національний університет, Олександрійське училище культури, Київський коледж культури і мистецтв, Харківський вищий коледж мистецтв, Навчально-науковий інститут бізнес-технологій «УАБС» СумДу, Сумське вище училище мистецтв і культури ім.Д.С.Бортнянського – всього 28 учасників.

Журі конкурсу очолив Народний артист України, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка, провідний актор Київського Національного академічного театру ім.І.Франка Олексій Володимирович Богданович.

Оргкомітет очолила директор Сумського вищого училища мистецтв і культури ім.Д.С.Бортнянського, заслужений працівник культури України Надія Миколаївна Гринь.

Особливістю десятого, ювілейного конкурсу було і те, що паралельно з основним журі працювало «Альтернативне». До його складу увійшли випускники нашого училища, що були лауреатами конкурсу імені Остапа Вишні різних років, а саме: Дмитро Лобода (режисер Київського театру для дітей та юнацтва «На Липках»), Сергій Волосовець (актор Київського театру «Браво»), Ярослав Ланчак, Євген Рассказов (студенти Київського національного університету культури і мистецтв), Анастасія Шадура (викладач школи мистецтв № 29, м. Суми), Олександр Решитько (викладач відділу режисури видовищно-театралізованих заходів Сумського вищого училища мистецтв і культури ім.Д.С.Бортнянського).

Конкурсна програма показала високий рівень підготовки учасників і була насичена цікавим творчим спілкуванням студентів і викладачів.

 

Лауреати конкурсу

Сольні виступи:

І місце - Геннадій Касьян (Олександрійське училище культури),
Арсен Грумеза (Чернівецьке обласне училище мистецтв ім.С.Воробкевича);

ІІ місце - Анастасія Івашкова (Сумське вище училище мистецтв і культури ім. Д.С. Бортнянського),
Євген Вдовиченко (коледж Луганської державної академії  культури і мистецтв);

ІІІ місце - Олександр Ніколаєнко (Гадяцький коледж культури і мистецтв
ім. І.П.Котляревського),
Анастасія Добровольська (Мелітопольське училище культури),
Ангеліка Пономаренко (Сумське вище училище мистецтв і культури ім. Д.С. Бортнянського).

Дуети:

Гран Прі - Катерина Якимець та Владислав Ситник (Запорізький
національний університет);

І місце – Кирило Зиков та Денис Шолік (Сумське вище училище мистецтв і культури ім. Д.С. Бортнянського);

ІІ місце – Руслана Бутенко та Валерія Перепелиця (Сумське вище училище мистецтв і культури ім. Д.С. Бортнянського);

ІІІ місце – Олександр Аврамов та Арсен Березний (Київський коледж культури і мистецтв).

         Всі переможці отримали в подарунок яскраві буклети, афіші, грамоти і дипломи. Грамоти також отримали викладачі, які підготували лауреатів конкурсу.

         Альтернативне журі теж визначило своїх переможців і подарувало їм солодкі призи.

         Особливою подією для всіх учасників конкурсу, а також студентів та викладачів училища було спілкування з головою журі, Народним артистом України О.В.Богдановичем.