Спецiальне фортепіано

Фортепіано Фортепіано

Відділ спеціального фортепіано голова ПЦК – Пастухова Тамара Олександрівна.

Вся робота відділу спеціального фортепіано проводиться у відповідності з планом роботи та спрямована на якісну підготовку молодих фахівців. Викладачі відділу Пастухова Т.О., Бошко Н.В, Власенко Д.Л., Курбико О.О., Михайлова Е.Ю., Морозова С.П., Тихоненко Ю.М., Шаронова В.О., Шемеліна Т.Г. працювали творчо, професійно, цілеспрямовано, самовіддано. Більшість викладачів має великий досвід роботи – 30 і більше років. Відданість професії та відточена за роки роботи педагогічна майстерність дають змогу надавати високий рівень кваліфікації випускникам, які можуть продовжити навчання в ВНЗ ІІІ-ІV рівнів акредитації або працювати в ДМШ на посадах викладачів та концертмейстерів.

Підтвердження тому – відгуки ректора ХДУМ ім. І.Котляревського професора Вєркіної Т.Б., голови Державної екзаменаційної комісії, професора ХДУМ Горецької Н.В., викладачів інших ВНЗ, де продовжують навчання випускники відділу спеціального фортепіано, а також директорів ДМШ, де працюють викладачами фахівці, які закінчили училище. Попри всілякі економічні та фінансові труднощі за підтримки директора училища Гринь Н.М. студенти постійно беруть участь у міжнародних, всеукраїнських, регіональних конкурсах піаністів – Ісаєв Д., Корженко Т., Шкірнікова А., Семененко А., Прокопенко І., Харченко А., Скорик А., де отримують Дипломи. Учні школи практики: Овсієнко Л., Кісіленко В. – отримали звання лауреатів Всеукраїнських конкурсів юних піаністів і в подальшому будуть вступати до училища.

Активна концертна робота викладачів відділу спеціального фортепіано як у якості сольних виконавців, так і концертмейстерів є взірцем для студентів, які прагнуть досягти вершин майстерності.У 2008-2009 навчальному році відбулися сольні концерти Тихоненка Ю.М. (лютий 2009 р.) та Бошко Н.В. (квітень 2009 р.), які пройшли на високому професійному рівні, підтвердили, що у творчості та фортепіанній майстерності немає вікових меж. Студенти беруть приклад зі своїх викладачів, які крім сольних виступів, названих вище, майже у повному складі відділу виступають в училищі, за його межами, на різних виконавських конкурсах у якості концертмейстерів. Викладачі виконавських відділів з задоволенням запрошують до себе у класи викладачів-концертмейстерів.

Практика педагогічної роботи показує, що в першу чергу випускники училища на місцях роботи в ДМШ та під час вступу до ВНЗ ІІІ-ІV рівнів акредитації підтверджують свою виконавську майстерність (а в ДМШ тільки через певний час – свою педагогічну спроможність). Зважаючи на це, щороку випускники і студенти молодших курсів виїжджають у ДМШ нашої області з концертними виступами, що є однією з форм профорієнтаційної роботи.

Для заохочення студентів різного рівня підготовки на відділі проводяться тематичні концерти (з творів Гайдна – до 200-річчя від дня смерті, підготовлений разом з викладачем музично-теоретичного відділу Горською Т.М.), конкурси: до 200-річчя від дня народження Ф.Мендельсона – на краще виконання твору із альбому «Пісні без слів». Приємно відзначити, що І місце та приз глядацьких симпатій отримав Сухов Д. (клас Шемеліної Т.Г.).

Щороку студенти відділу спеціального фортепіано беруть участь у конкурсах виконавців «Перлина», який традиційно проходить у березні в нашому училищі. Лауреатами стали: Асатурян А., Прокопенко І., Ісаєв Д.

Добре був організований та проведений конкурс-звіт відділу спеціального фортепіано та сольного співу в рамках декади «Дарунок тобі, Україно!». Студенти виступили на високому професійному рівні і заслужили підтримку залу.

Не були осторонь піаністи і під час проведення звітного концерту училища в театрі ім. Щепкіна. Студенти Гаврилів А. (клас Шаронової В.О.) та Корженко Т. (клас Власенко Д.Л.) виступили солістками симфонічного та камерного оркестру відповідно. Окремо слід відзначити участь Корженко Т. у Міжнародних майстер-класах у Греції в червні 2009 р. разом з викладачем з фаху Власенко Д.Л. Це свідчить про ріст майстерності студентки, яка взяла участь у Фестивалі слов’янської фортепіанної музики у м. Мелітополі.

За сприяння відділу спеціального фортепіано в училищі проводяться обласні конкурси: учнів-піаністів ДМШ та викладачів-піаністів. До конкурсу викладачів проводиться підготовча робота: підбирається обов’язковий твір для виконання, нотні матеріали для читання з аркуша та редагування творів сучасних композиторів із репертуару ДМШ. Конкурси активізують творчу роботу викладачів ДМШ та їх учнів і є однією з форм профорієнтаційної роботи. Викладачів відділу постійно запрошують як голів та членів журі виконавських дитячих конкурсів, які проводяться в області.

За підтримки голови ПЦК Пастухової Т.О. на базі Роменської ДМШ проводиться регіональна методична конференція викладачів фортепіано, де Пастуховою Т.О. проведені майстер-класи, надані методичні рекомендації щодо вивчення творів із репертуару ДМШ ( січень 2009р.).

Майстер-класи у ДМШ провели Тихоненко Ю.М., Власенко Д.Л., Курбико О.О., Морозова С.П ., Пастухова Т.О..

Викладачі відділу надають методичну допомогу викладачам та учням ДМШ, проводять майстер-класи, концерти студентів, виступають з доповідями. Щорічно рецензують велику кількість методичних розробок, переданих викладачами ДМШ до обласного навчально-методичного центру. Ця робота проводиться відповідально, на високому професійному рівні.

Постійно, згідно з планом роботи, викладачі відділу готують методичні роботи та проводять відкриті уроки.

Відкриті уроки – тематичні, проведені на високому професійному рівні, методичні роботи мають практичне спрямування, рекомендовані до вивчення і студентам, і викладачам.

Щорічно на відділі проводяться творчі зустрічі та концерти студентів – в минулому випускників училища: Карленко А. – студентки V курсу Національної музичної академії (м. Київ) – ІV.2009. Зобіна Б. – лауреата Міжнародного конкурсу піаністів ім. М.Лонг у Парижі (Ізраїль). Відбувся концерт аспірантки ХДУМ ім. І.Котляревського Кононенко О. – Х.2008 р. Значною подією став концерт студентів ХДУМ класу професора Горецької Н.В., які з великим задоволенням приїздять до рідного училища. Такі творчі контакти наших студентів зі студентами ВНЗ ІІІ-ІV рівнів акредитації мають велике значення для активізації концертно-виконавської діяльності на відділі та для підвищення професійного рівня навчання з усіх фахових дисциплін.

Слід відзначити роботу студентів-практикантів, які під керівництвом Михайлової Е.Ю. підготували для учнів школи практики, їх батьків, консультантів та всіх студентів новорічну музичну казку «Колобок» з іграми, вікторинами, сольними виступами та подарунками. Всі присутні були у захваті. Разом з тим студенти досить серйозно поставились до підготовки та проведення музично-літературної композиції «Чи любите ви И.Брамса?» (до 175-річчя від дня народження) та до 165-річчя Е.Гріга «Поетика північного романтизму» (керівники – Шаронова В.О., Михайлова Е.Ю., Власенко Д.Л.). Викладення матеріалу було досить цікавим і надало приклад практикантам, як у своїй подальшій педагогічній діяльності використовувати різні форми методичної роботи.

Основне завдання студентів – добре навчатися, оволодівати знаннями як фахових, так і загальноосвітніх дисциплін. У 2008- 2009 навчальному році відмінниками навчання були студенти: Скорик А., Прокопенко І., Харченко А., Семененко А,Мотузка В., Дегтяр А. Ними пишається фортепіанний відділ.

У вересні 2009 року на фортепіанний відділ прийшло нове поповнення - 7 студентів, на яких викладачі покладають надії на достойне продовження традицій ,які склались на відділі за довгі роки підготовки професійних кадрів для закладів мистецтва та культури нашої області.

Викладачі та студенти відділу спеціального фортепіано сповнені нових творчих планів, націлені на виконання завдань з якісної підготовки молодих фахівців-піаністів.

Запрошуємо випускників початкових мистецьких закладів до вступу на фортепіанний відділ Сумського вищого училища мистецтв і культури імені Д.С.Бортнянського.

Фортепіано Фортепіано


Вітаємо Кіяшка Михайла

Дипломанта VІII Міжнародного конкурсу концертмейстерів   «Амадей»

(м. Харків)

Кіяшка Михайла

(викладач Курбико О.О., ілюстратор Кулікова Є.П.)

Бажаємо подальших творчих успіхів!

 

 Дирекція


Вітаємо Мірошніченко Вікторію

 

ВІТАЄМО

лауреата ІІ ступеня

Міжнародного фестивалю - конкурсу мистецтв «Мелодія весни»

 (м. Київ)

Мірошниченко Вікторію

(викладач Тихоненко Ю.М.)

Бажаємо подальших творчих успіхів!

 

 Дирекція


Вітаємо Птіченко Ганну

 

ВІТАЄМО

дипломанта

Міжнародного конкурсу юних піаністів

пам’яті Святослава Ріхтера

на батьківщині піаніста

(м. Житомир)

Птіченко Ганну

(викладач Пастухова Т.О.)

Бажаємо подальших творчих успіхів!

 

 Дирекція


VІІІ Міжнародний конкурс молодих піаністів «Слобожанська фантазія»

 

VІІІ Міжнародний конкурс молодих піаністів «Слобожанська фантазія», який пройшов 3-7 квітня 2017 р., зібрав у Сумському вищому училищі мистецтв і культури ім. Д.С.Бортнянського 75 учасників з багатьох міст України та різних країн світу: Німеччини, Японії, Росії, Ізраїлю, Китаю, В’єтнаму.

Конкурс піаністів – яскраве музичне випробування, одне з найважливіших на шляху професійного становлення музиканта-виконавця. Як  показує практика, для багатьох лауреатів конкурсів такого високого рівня перемога стає сходинкою на шляху творчого злету, і ми, в майбутньому ще почуємо їх імена на світовій сцені.

У складі  журі працювали відомі піаністи: Діденко Юрій – доцент Московської державної консерваторії ім.І.П.Чайковського, Альберт Мамрієв – професор кафедри фортепіано музичної академії ім. І.П.Чайковського         м. Ночера (Італія), Ченксі Лі – декан фортепіанного факультету Центральної консерваторії музики, фортепіанної Академії в Гуланюй, Сяминь (Китай), Горецька Наталія – проректор Харківського національного університету мистецтв ім. І.Котляревського, кандидат педагогічних наук, професор, Закопець Людмила – викладач-методист Львівської середньої спеціалізованої музичної школи.

Конкурс пройшов у творчій, піднесеній атмосфері. Молоді піаністи ознайомилися з містом Суми, спілкувались між собою у невимушеній обстановці, співпереживали за виступ один одного, підтримували, підбадьорювали та щиро раділи за успішне виконання на сцені конкурсних програм.

Спогади про конкурс залишаться у всіх піаністів, як часточка професійного становлення, на все життя.

Ми говоримо: «Прощавай, VІІІ Міжнародний конкурс молодих піаністів «Слобожанська фантазія»! До зустрічі у 2018 р. на ІХ Міжнародному конкурсі у місті над Пслом у Сумському вищому училищі мистецтв і культури ім. Д.С.Бортнянського.

Відкриваємо нові імена

 

Переможцем VІ Міжнародного конкурсу молодих виконавців «Подільський Водограй» (м. Вінниця) стала юна піаністка, студентка І курсу відділу спеціального фортепіано Сумського вищого училища мистецтв і культури ім. Д.С.Бортнянського, Кравчук Олеся (клас викладача-методиста Бошко Н.В.).

Вітаємо Олесю з перемогою, бажаємо подальших творчих успіхів!

Диплом