Оркестровi духовi та ударнi iнструменти

Оркестровi духовi та ударнi iнструменти Оркестровi духовi та ударнi iнструменти

Одним з найдемократичніших, найулюбленіших видів мистецтва є духова музика, невід’ємна історія українського музичного мистецтва, характерною рисою якої є народність. Мабуть, цим і зумовлена популярність духової музики в Україні та за її межами.

Відділ духових та ударних інструментів Сумського вищого училища мистецтв і культури ім. Д.С.Бортнянського був створений у 1960 році, з відкриттям Сумського музичного училища.

Сьогодні відділ – частина сучасного комплексу мистецького навчального закладу.

Серед студентів-випускників – лауреати і дипломанти міжнародних та всеукраїнських конкурсів виконавців на духових та ударних інструментах.

Понад 80 випускників відділу продовжили навчання в консерваторіях, інститутах мистецтв, музичних академіях України та близького зарубіжжя.

Багато з них працюють у мережі музичних закладів з професійними та аматорськими колективами, викладачами ВУЗів, музичних училищ, училищ культури, музичних шкіл, коледжів, диригентами муніципальних та військових оркестрів, а також на адміністративних посадах у галузі мистецтва і культури.

Народний оркестр духових інструментів училища, яким керує заслужений працівник культури України, старший викладач Кірноз Анатолій Васильович – відомий творчий колектив у Сумській області. Він – лауреат обласних фестивалів творчої молоді "Студентська весна", лауреат Всеукраїнського фестивалю духової музики "Сурми України".

У травні 2005 року було втілено в життя проект заслуженого працівника культури України Л.К. Власенка, який був директором Сумського вищого училища мистецтв і культури ім. Д.С. Бортнянського (1997-2005 р.р.) і працював на відділі оркестрових духових та ударних інструментів (клас труби та диригування) – на базі оркестру започатковано Всеукраїнський конкурс диригентів оркестрів духових інструментів серед студентської молоді під патронатом Народного артиста України, заслуженого діяча мистецтв України, начальника оркестрової служби України генерал-майора В. Деркача (в минулому випускника відділу духових інструментів).

Вся діяльність викладачів відділу – приклад високого професіоналізму і майстерності, справжнього творчого натхнення.


Творча зустріч. Відбувся концерт студентів Харківського Національного університету мистецтв ім. І.Котляревського

 

В рамках традиційних щорічних зустрічей із випускниками, у стінах Сумського вищого училища мистецтв і культури ім. Д.С. Бортнянського відбувся концерт студентів Харківського Національного університету мистецтв ім. І.Котляревського класу викладача Олександра Валерійовича Пастухова.

Олександр Пастухов – талановитий музикант, викладач в династії, випускник Сумського вищого училища мистецтв і культури ім. Д.С. Бортнянського 2003 року. Його вихованці продемонстрували високий професіоналізм, широкий творчий репертуар, на гідному рівні виконавши твори композиторів різних епох та стилів: від Й.С.Баха до І.Карабиця. Дуже приємним є той факт, що деякі з них є випускниками нашого училища.

Заінтригували глядачів сольні виступи студентів: Сергія Пророки (фагот), Ксенії Шинкаренко (фагот), Миколи Кузьменка  (флейта), Вікторії Корольської (фагот) та Гургена Барсегяна (кларнет). Всі вони продемонстрували блискуче володіння інструментом, філігранну техніку, емоційну виразність та яскраво передавали осмислений зміст кожного твору. Але справжньою приємною несподіванкою вразив ансамбль фаготистів, у виконанні якого прозвучали такі популярні твори, як «Libertango» Астора Пьяццолли та уривок із балету Петра Чайковського «Лускунчик». Ця творча зустріч стала яскравою подією для всієї творчої родини училища та залишить приємні спогади ще на довго.

Поділилась своїми враженнями студентка ІV курсу відділу теорії музики Марія Кінаш.


Вітаємо Берестовську Олександру

 

ВІТАЄМО

лауреата ІІІ ступеня

І Всеукраїнського конкурсу інструментально-виконавської майстерності «Bellissimo - 2017»

 (м. Київ)

Берестовську Олександру

(викладач Пастухов В.О.,                  концертмейстер Жолудь Л.Л.)

Бажаємо подальших творчих успіхів!

 

 Дирекція


Творчі змагання молодих диригентів

 

16-17 травня 2017 року на базі Сумського вищого училища мистецтв і культури ім. Д.С.Бортнянського відбувся VІІ Всеукраїнський конкурс диригентів оркестрів духових інструментів серед студентської молоді імені заслуженого працівника культури України Л.К.Власенка під патронатом заслуженого діяча мистецтв України, Народного артиста України, генерал-майора В.Ф.Деркача.

         У конкурсі брали участь 15 учасників з 7 мистецьких навчальних закладів України: музичного коледжу Дніпропетровської академії музики        ім. М.І.Глінки, Запорізького музичного училища ім. П.І.Майбороди, Криворізького обласного музичного коледжу, Бахмутського коледжу мистецтв ім. І.Карабиця, Чернігівського музичного училища, Сумського вищого училища мистецтв і культури ім. Д.С.Бортнянського.

         Журі конкурсу очолив заслужений діяч мистецтв України, Народний артист України, професор, генерал-майор Деркач Володимир Федорович, заступник голови – директор Сумського вищого училища мистецтв і культури
ім. Д.С. Бортнянського, заслужений працівник культури України Гринь Надія Миколаївна.

         Члени журі: заслужений працівник культури України, зав. відділом духових та ударних інструментів Сумського вищого училища мистецтв і культури ім. Д.С.Бортнянського Кірноз Анатолій Васильович, завідуючий кафедрою диригування Дніпропетровської академії музики імені М.І.Глінки Кравченко Володимир Петрович, викладач-методист Запорізького музичного училища ім. П.І.Майбороди Жульєв Анатолій Петрович, викладач-методист відділу духових та ударних інструментів Сумського вищого училища мистецтв і культури ім. Д.С.Бортнянського Пастухов Валерій Олександрович, викладач відділу духових та ударних інструментів, художній керівник та диригент Народного оркестру духових інструментів Сумського вищого училища мистецтв і культури ім. Д.С.Бортнянського Ященко Олександр Вікторович, старший викладач відділу духових та ударних інструментів Сумського вищого училища мистецтв і культури ім. Д.С.Бортнянського Письменний Ігор Андрійович.

У відкритті конкурсу взяла участь заступник начальника управління культури і туризму Сумської обласної державної адміністрації Ігнатченко Антоніна Миколаївна, яка передала щирі вітання від начальника управління культури і туризму Сумської обласної державної адміністрації, заслуженого працівника культури України Олени Петрівни Мельник.

Почесним гостем конкурсу був Настоятель церкви Іоанна Богослова Отець Олександр.

Журі ретельно обговорило виступи учасників конкурсу і визначило переможців:

            Гран-Прі:    Берестовська Олександра (м. Суми)

 

І місце:       Ващенко Юлія (м. Бахмут)
Гончаров Данило (м. Запоріжжя)

ІІ місце:      Кібець Валерія (м. Дніпро)
                  Кусая Карина (м. Запоріжжя)
                  Яківченко Оксана (м. Кривий Ріг)

ІІІ місце:     Кононенко Микола (м. Суми)
                  Селищев Іван (м. Дніпро)
                 Танковський Євген (м. Запоріжжя)

              Диплом  «За волю до перемоги»:
                            Бусов Дмитро (м. Суми)

              Диплом «Глядацьких симпатій»:
                           Леонтенко  Дмитро (м. Суми) 


Народний оркестр духових інструментів Сумського вищого училища мистецтв і культури ім. Д.Бортнянського отримав почесну нагороду Прикарпаття

З 16 по 18 червня 2017р. у Трускавці відбувся ІV Міжнародний фестиваль-конкурс оркестрів, інструментальних ансамблів і мажореток «Яскрава Симфонія Прикарпаття», який цьогоріч присвячено святкуванню 190-річного ювілею Трускавця. Захід став справжньою окрасою святкування Дня міста, адже відбулось чимало концертів, парадів та інших яскравих заходів, які наповнили курортне містечко музикою і порадували його мешканців та гостей.

Родзинкою цьогорічного свята музики став перший в історії фестивалю візит почесних гостей – Національного Президентського оркестру  (м. Київ) та Військового оркестру Національної академії Сухопутних військ                ім. гетьмана Петра Сагайдачного (м. Львів).

 На фестиваль завітали 15 різножанрових оркестрів – народних, духових та струнних інструментів, які впродовж трьох днів виступали просто неба на найвідоміших концертних майданчиках міста – Майдані Незалежності, у Палаці культури ім. Т.Г.Шевченка, біля пам’ятника С.Бендери, біля Нижнього Бювету - і змагалися за звання найкращого. Загалом це більше 300 музикантів з 8 областей України (представлені Київська, Сумська, Херсонська, Дніпропетровська, Чернігівська, Закарпатська, Рівненська, та Львівська області).  Оцінювали віртуозів  відомі диригенти та заслужені діячі мистецтв України з Києва, Львова, Ужгорода та словацького міста Кошице.

Одним із найкращих колективів журі визнало Народний оркестр духових та ударних інструментів Сумського вищого училища мистецтв і культури  ім. Д.Бортнянського (керівник – Олександр Ященко), який посів  почесне І місце.

На Гала-концерті переможців викладач училища, заслужений працівник культури України Білий Є.М. виконав соло на трубі разом з усіма учасниками фестивалю.

Найяскравішою подією всього фестивалю стало встановлення Національного рекорду – наймасовішого колективного виконання Молитви за Україну «Боже Великий, Єдиний» під керівництвом Народного артиста України, заслуженого діяча мистецтв України, професора кафедри теорії та методики музичної освіти, хорового співу і диригування  Інституту мистецтв Національного педагогічного університету
ім. М.П.Драгоманова, головного диригента Генерального штабу Військових Сил України з 1995 до 2011 років та голови журі фестивалю – Володимира Федоровича Деркача. Отже, 18 червня весь Трускавець співав разом під акомпанемент найвіртуозніших оркестрів України, щоб увійти в історію «Національного реєстру рекордів».  Суми зустріли «Сурми України»

Цього року до обласного центру з'їхалися 14 колективів з Києва, Чернігова, Одеси, Харкова, Кременчука Полтавської області, Новомосковська Дніпропетровської області та з турецького міста Бурса. Місто Суми представлено трьома оркестрами: оркестр 27-ї Сумської реактивної артилерійської бригади, оркестр Сумського вищого училища мистецтв і культури ім. Д.С.Бортнянського, оркестр Державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус»                    ім. І.Г.Харитоненка.

Офіційне відкриття фестивалю відбулося напередодні Дня Конституції – на Театральній площі.

28 червня, в День Конституції України, на головній площі Сум керівники області та міста вітали учасників фестивалю, жителів та гостей зі святом, покладали квіти до пам’ятника Т.Г.Шевченка.

14 духових оркестрів, у яких взяли участь майже 600 музикантів, пройшли марш-парадом по головній пішохідній вулиці Сум, взяли участь у концертних програмах на сцені Сумського обласного академічного театру драми та музичної комедії ім.М.С.Щепкіна та майданчиках міста. А ввечері на стадіоні «Ювілейний», що зібрав більше 15 тисяч глядачів, відбулися гала-концерт та урочисте закриття фестивалю.

Суми дійсно поринули у світ музики. Адже протягом 2-х днів звучали українські національні, світові мелодії, турецька духова музика, що є найстарішою в світі.

З історії фестивалю                                                                                                         

Фестиваль духової музики проходить в Сумах з 2000 року. Захід приурочили до Дня Конституції та назвали «Сурми Конституції». У 2009 році, коли фестиваль відзначав своє 10-річчя, назву змінили на «Сурми України».

З 2005 року фестиваль має статус Всеукраїнського. Проходить щорічно напередодні і безпосередньо в день святкування Дня Конституції України. Винятком стали 2014 і 2015 роки, коли, через суспільно-політичну ситуацію в країні, захід не проводили. Фестиваль відроджено в 2016 році.

Засновник фестивалю – головний військовий диригент Генерального штабу Збройних Сил України, генерал-майор Володимир Федорович Деркач.


ВІТАЄМО лауреатів ХVІ Міжнародного фестивалю духової музики «Сурми України»

Народний оркестр духових інструментів

(керівник – Ященко О.В.)

Народний ансамбль народного танцю "Молодість"

(керівник – заслужений працівник культури України Євтушенко В.В.)

 

                       Бажаємо подальших творчих успіхів!

 

ДирекціяВІТАЄМО викладача відділу оркестрових духових та ударних інструментів, заслуженого працівника культури України

 

ВІТАЄМО

викладача відділу оркестрових духових та ударних інструментів, заслуженого працівника культури України

?Білого Євгена Миколайовича

з почесною нагородою – відзнакою Сумської міської ради «За майстерність». Бажаємо подальших творчих успіхів. 
Дирекція