Оркестровi духовi та ударнi iнструменти


Важко знайти людину в місті Суми та за його межами, яка б не знала про відділ оркестрових духових та ударних інструментів Сумського вищого училища мистецтв і культури ім. Д.С.Бортнянського.

Відділ має великі заслуги перед містом, областю, бо з перших кроків своєї роботи пропагував кращі зразки духової музики в концертних залах навчальних закладів, обласної філармонії, на сценах обласного академічного театру драми та музичної комедії ім. М.Щепкіна, обласного театру для дітей та юнацтва, на площах міста, в сільських районах.

За роки натхненної праці його викладачі, студенти та випускники прославляли мистецтво в Україні та за її межами.

Відділ пишається своїми випускниками, серед яких:

  • Народний артист України, заслужений діяч мистецтв України, головний диригент Збройних Сил України,

генерал-майор Володимир Деркач;

  • заслужений артист України, військовий диригент Володимир Петрик;
  • заслужені працівники культури України: Леонід Власенко, Василь Люлін, Анатолій Кірноз, Євген Білий;
  • заслужений працівник культури Російської Федерації, військовий диригент Євген Дудченко;
  • заслужений артист України Сергій Медін; 
  • заслужений діяч естрадного мистецтва, диригент, начальник оркестру Головного управління національної поліції в Сумській області                    Євген Кондаков.

Серед студентів-випускників – лауреати і дипломанти міжнародних та всеукраїнських конкурсів виконавців на духових та ударних інструментах. Понад 100 випускників відділу продовжили навчання в музичних академіях, інститутах мистецтв України та зарубіжжя. Багато з них працюють у мережі музичних закладів з професійними та аматорськими колективами, викладачами ВНЗ І-ІІ, ІІІ-ІV р.а., початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів, диригентами муніципальних та військових оркестрів, а також займають адміністративні посади у галузі мистецтв і культури.

Сьогодні відділ – частина сучасного комплексу мистецького навчального закладу.

Серед викладачів відділу – представники різних виконавських шкіл:

заслужений працівник культури України, викладач-методист Кірноз А.В. (тромбон, туба) – випускник Тбіліської державної консерваторії                        імені В.Сараджішвілі;

заслужений працівник культури України, викладач-методист Білий Є.М. (труба) – випускник Астраханської державної консерваторії;

старший викладач Письменний І.А. (фагот, саксофон) – випускник Одеської національної музичної академії ім. А.В.Нежданової;

старший викладач Хомініч Р.В. (ударні інструменти, флейта) – випускник Московської державної консерваторії ім. П.І.Чайковського;

викладач-методист Пастухов В.О. (фагот, саксофон), старший викладач Бурмін О.С. (кларнет), викладачі Гришин В.О. (гобой),  Ященко О.В (труба) – випускники Харківського національного університету мистецтв                           ім. І.П.Котляревського.

32 роки відділ очолював заслужений працівник культури України, викладач-методист Кірноз А.В.; з 2017 року завідувачем відділу працює викладач-методист Пастухов В.О.

Великим стимулом для творчих звитяг відділу є методична робота викладачів. Методичні доробки викладачів-методистів Білого Є.М.,              Кірноза А.В., Пастухова В.О. вносять творчі імпульси в роботу відділу; модерні п’єси для оркестру та сучасних ансамблів викладача Хомініча Р.В. дають можливість заглянути в майбутнє виконавства на духових та ударних інструментах, показати перспективи їх розвитку.

Склад викладачів циклової комісії протягом існування спеціалізації змінювався, але кожний із них зробив свій внесок в історію створення та розвитку відділу.

Варто назвати тих, хто в різний час віддавав свої сили,                       енергію, професійну майстерність для розвитку творчого                        потенціалу своїх  вихованців: Ігнатовський Л.Й., Гришин О.В., Гаршин О.М., Кривошей В.І., Білець В.Г., Марченко Г.Г., Гололобов В.О. заслужені працівники культури України   Власенко Л.К., Шаповал І.Ю.

Вся діяльність викладачів відділу – приклад високого професіоналізму та майстерності, справжнього творчого натхнення.

Powered by flickr embed.
Find out the top 5 reasons why YouTube deleted your Account and how to reinstate it instantly

ТВОРЧА ЗУСТРІЧ.

 

В рамках традиційних щорічних зустрічей із випускниками, у стінах Сумського вищого училища мистецтв і культури ім. Д.С. Бортнянського відбувся концерт студентів Харківського Національного університету мистецтв ім. І.Котляревського класу викладача Олександра Валерійовича Пастухова.

Олександр Пастухов – талановитий музикант, викладач в династії, випускник Сумського вищого училища мистецтв і культури                             ім. Д.С. Бортнянського 2003 року. Його вихованці продемонстрували високий професіоналізм, широкий творчий репертуар, на гідному рівні виконавши твори композиторів різних епох та стилів: від Й.С.Баха до І.Карабиця. Дуже приємним є той факт, що деякі з них є випускниками нашого училища.

Заінтригували глядачів сольні виступи студентів: Сергія Пророки (фагот), Ксенії Шинкаренко (фагот), Миколи Кузьменка  (флейта), Вікторії Корольської (фагот) та Гургена Барсегяна (кларнет). Всі вони продемонстрували блискуче володіння інструментом, філігранну техніку, емоційну виразність та яскраво передавали осмислений зміст кожного твору. Але справжньою приємною несподіванкою вразив ансамбль фаготистів, у виконанні якого прозвучали такі популярні твори, як «Libertango» Астора Пьяццолли та уривок із балету Петра Чайковського «Лускунчик». Ця творча зустріч стала яскравою подією для всієї творчої родини училища та залишить приємні спогади ще на довго.

 

Sell my phone compare
Powered by flickr embed.