Оркестр духових інструментiв

Оркестр духових інструментiв Оркестр духових інструментiв

Музика для оркестру духових інструментів – один з популярних видів музичного мистецтва. Звучання духового оркестру в парках, на вулицях під час свят завжди створює радісний настрій.

Понад 20 років оркестром духових інструментів Сумського вищого училища мистецтв і культури ім. Д,С. Бортнянського керує старший викладач, заслужений працівник культури України  Кірноз Анатолій Васильович.

Перш, ніж приступити до роботи над твором з оркестром, Анатолій Васильович має добре продуманий план, в якому намічені шляхи подолання передбачених труднощів, котрі можуть виникнути в процесі роботи.

Велику роль приділяє веденню групових репетицій, на них, в першу чергу, відпрацьовує більш складні технічні епізоди та добивається рівності акордового звучання.

Ознайомившись з загальним характером звучання груп, він приступає до репетицій всього складу оркестру.

Велике значення приділяє диригент знайомству з новими творами, читанню «з аркуша».

Високий рівень виступів оркестру духових інструментів  значною мірою залежить  від належної професійної підготовки. Це дає можливість включати до репертуару складні класичні твори, а також виконувати як старовинну, так і сучасну авангардну музику та джаз.

Оркестр духових інструментів – справжня творча лабораторія для студентів – духовиків усіх курсів, а особливо для випускників, які проходять диригентську практику. Вони набувають необхідних навичок та досвіду творчої роботи з колективом такого високого ґатунку. Крім суто професійної роботи з оркестром над твором, для диригента-початківця надзвичайно важливим є вказівки і поради Анатолія Васильовича щодо поведінки його під час репетицій, взаємин з виконавцями оркестру, необхідність бути витриманими і максимально тактовними.

Оркестр духових інструментів Сумського вищого училища мистецтва і культури  ім. Д.С.Бортнянського відомий серед студентської молоді нашого міста та області. Він є постійним учасником різноманітних заходів, урочистих зборів, конкурсів та концертів.

Постановою колегії управління культури і туризму Сумської обласної державної адміністрації оркестру духових інструментів присвоєно почесне звання «Народний».

Оркестр – лауреат обласних фестивалів «Студентська весна», десять років поспіль – дипломант Всеукраїнського конкурсу духової музики «Сурми України».

На базі оркестру проходить Всеукраїнський конкурс диригентів оркестрів духових інструментів серед студентської молоді ім. заслуженого працівника культури України Л.К.Власенка, під  патронатом народного артиста України, генерал-майора Володимира Федоровича Деркача.

Концертний репертуар постійно оновлюється, урізноманітнюється.

Виступи оркестру вражають різнокольоровими барвами, ритмами, віртуозними варіаціями яскравих тем, пропагують духову музику та роблять вагомий внесок у естетичне виховання молоді.


Творча зустріч. Відбувся концерт студентів Харківського Національного університету мистецтв ім. І.Котляревського

 

В рамках традиційних щорічних зустрічей із випускниками, у стінах Сумського вищого училища мистецтв і культури ім. Д.С. Бортнянського відбувся концерт студентів Харківського Національного університету мистецтв ім. І.Котляревського класу викладача Олександра Валерійовича Пастухова.

Олександр Пастухов – талановитий музикант, викладач в династії, випускник Сумського вищого училища мистецтв і культури ім. Д.С. Бортнянського 2003 року. Його вихованці продемонстрували високий професіоналізм, широкий творчий репертуар, на гідному рівні виконавши твори композиторів різних епох та стилів: від Й.С.Баха до І.Карабиця. Дуже приємним є той факт, що деякі з них є випускниками нашого училища.

Заінтригували глядачів сольні виступи студентів: Сергія Пророки (фагот), Ксенії Шинкаренко (фагот), Миколи Кузьменка  (флейта), Вікторії Корольської (фагот) та Гургена Барсегяна (кларнет). Всі вони продемонстрували блискуче володіння інструментом, філігранну техніку, емоційну виразність та яскраво передавали осмислений зміст кожного твору. Але справжньою приємною несподіванкою вразив ансамбль фаготистів, у виконанні якого прозвучали такі популярні твори, як «Libertango» Астора Пьяццолли та уривок із балету Петра Чайковського «Лускунчик». Ця творча зустріч стала яскравою подією для всієї творчої родини училища та залишить приємні спогади ще на довго.

Поділилась своїми враженнями студентка ІV курсу відділу теорії музики Марія Кінаш.

 
Компания "Алгоритм" предлагает сыпучие нерудные материалы россыпью и в биг-бегах. . хостел киев . мустанг киев и уроки вождения киев цена