Оркестр духових інструментiв

Оркестр духових інструментiв Оркестр духових інструментiв

Колектив відомий не тільки серед студентської молоді нашого міста та області. Він є улюбленцем сумчан усіх вікових категорій і постійним учасником різноманітних заходів: урочистих зборів, церемоніалів, конкурсів, оглядів та концертів духової музики, слугуючи своєрідною візитівкою обласного центру.

31 рік за диригентським пультом оркестру працював заслужений працівник культури України Кірноз Анатолій Васильович; з 2016 року оркестр очолює випускник училища, викладач  відділу оркестрових духових та ударних інструментів  Ященко Олександр Вікторович.

  Колектив завжди був і залишається молодіжним, бо грають у ньому студенти.

Специфіка оркестру навчального закладу, на жаль, така, що його склад постійно змінюється: кожен рік випускники залишають оркестр, приходять нові покоління студентів, які ще ніколи не грали в колективах, і починається їх формування як музикантів-оркестрантів.

Тому можна сказати, що оркестр – справжня творча лабораторія для студентів відділу оркестрових духових та ударних інструментів усіх курсів, а особливо для випускників, які проходять диригентську практику й набувають необхідних навичок та досвіду творчої роботи з колективом такого високого ґатунку.

         Високий рівень виступів оркестру духових інструментів значною мірою залежить  від належної професійної підготовки. Це дає можливість включати до репертуару складні класичні твори, а також виконувати як старовинну, так і сучасну авангардну музику та джаз.

Постановою колегії управління культури і туризму Сумської обласної державної адміністрації оркестру духових інструментів присвоєно почесне звання «Народний».

         Оркестр – лауреат обласних фестивалів «Студентська весна», п'ятнадцять років – дипломант Всеукраїнських фестивалів духової музики «Сурми України».

Яскравим доповненням виступів оркестру на гала-концертах фестивалів є запальні українські та сучасні танці у виконанні Народного ансамблю народного танцю «Молодість» Сумського вищого училища мистецтв і культури ім. Д.С.Бортнянського (керівник – заслужений працівник культури України Євтушенко В.В.).

На базі оркестру започатковано Всеукраїнський конкурс диригентів оркестрів духових інструментів серед студентської молоді імені заслуженого працівника культури України Л.К.Власенка (автора творчого проекту), який більшу частину свого життя віддав натхненній роботі зі студентською молоддю, 20 років займаючи посаду директора Сумського училища культури, та 8 років – директора Сумського вищого училища мистецтв і культури ім. Д.С.Бортнянського.

Конкурс постійно проводиться під патронатом генерал-майора
Деркача В.Ф. Саме він поєднав два масштабних культурно-мистецьких явища на Сумщині: Всеукраїнський фестиваль духової музики «Сурми України» (засновником якого він став в 1999 році) та Всеукраїнський конкурс диригентів оркестрів духових інструментів серед студентської молоді, представників майбутнього нашої незалежної держави.

У 2017 році оркестр здобув звання лауреата І премії ІV Міжнародного фестивалю-конкурсу оркестрів, інструментальних ансамблів і мажореток «Яскрава Симфонія Прикарпаття» (м. Трускавець).

Концертний репертуар постійно оновлюється, урізноманітнюється.

         Виступи оркестру вражають різнокольоровими барвами, ритмами, віртуозними варіаціями яскравих тем, пропагують духову музику та роблять вагомий внесок у естетичне виховання молоді.

         Вихованці оркестру – це не тільки майбутнє талановите поповнення в ряди військових музикантів Збройних Сил України, це і майбутні військові диригенти, які поруч зі своїми старшими колегами піднімуть імідж нашої країни та її Збройних Сил у світовому мистецькому просторі!

 
Компания "Алгоритм" предлагает сыпучие нерудные материалы россыпью и в биг-бегах. . уроки вождения цены . электрошокер оса