Відділ народних iнструментів

Відділ народних iнструментів Відділ народних iнструментів

З 1992 року відділ народних інструментів очолює старший викладач-методист Лелюшкін Юрій  Григорович. Він, так само, як викладачі відділу Восьміров В. І., Андрущенко А. А., Бурдюг О. П., Фесенко А. О., після закінчення консерваторії повернувся до рідного училища в якості педагога.

На відділі працюють концертні колективи відомі не тільки у Сумській області, а й поза її межами. Активну концертну роботу ведуть оркестр народних інструментів (керівник - старший викладач-методист Лелюшкін Ю.Г.), ансамбль викладачів (керівник - старший викладач-методист Лелюшкін Ю. Г.), ансамбль гітаристів (керівник - викладач-методист Литовченко Т. В.),  тріо бандуристів (керівник - викладач Лелюшкіна Р. І.). Оркестр народних інструментів та ансамбль викладачів відділу народних інструментів брали участь у звіті Сумщини в Києві. Керівник цих колективів – старший викладач-методист Лелюшкін Ю. Г. був нагороджений грамотою та медаллю Кабінету Міністрів України та грамотою Міністерства культури України.

На відділі працюють досвідчені педагоги. Серед них - старший викладач Восьміров В. І., неперевершений майстер інструментовки. Його оркестрові переклади складають значну частину репертуару оркестру народних інструментів та ансамблю викладачів.  Викладачі-методисти Бондар В. І., Лелюшкіна Р. І., Литовченко Т. В. постійно займаються просвітницькою діяльністю, корегуючи та спрямовуючи роботу молодих педагогів міських та районних дитячих музичних закладів. Молоді викладачі Андрущенко А. А.,  Фесенко А. О., Бурдюг О. П. пропагують народну музику, виступаючи на численних концертних заходах міста та області.

Традиційною стала також концертна діяльність студентів відділу. Солісти та ансамблі з вихованців відділу вже добре знайомі мешканцям нашого міста та області, завдяки виступам у залі обласної філармонії, театру для дітей та юнацтва, на різноманітних концертних майданчиках міста. Доброю традицією стали концертні декади під назвою «Дарунок тобі, Україно», завдяки яким жителі області мають змогу ознайомитись з найкращими здобутками відділу за звітний рік.

Викладачі відділу постійно працюють над підготовкою своїх вихованців до участі у регіональних, всеукраїнських та навіть міжнародних конкурсах  виконавців на народних інструментах. Студенти відділу є постійними учасниками конкурсів «Провесінь» (м. Кіровоград).  Серед лауреатів цього конкурсу можна згадати таких студентів, як Ліцман Р., Антипенко О., Ткаченко О., Краснянський М. (клас старшого викладача-методиста Лелюшкіна Ю. Г.), Грибан Є, Гусак В. (клас старшого викладача Восьмірова В. І.),  Гордієнко О., Шинкаренко О., Новак Л. (клас викладача-методиста Бондаря В. І.), Карєв М., Серпенінов К, Обеснюк О., Веклич К., Тарнавський С. (клас викладача-методиста  Литовченко Т. В.). Студенти відділу Тарнавський С. та Веклич К. неодноразово брали призові  місця на міжнародних конкурсах гітаристів (конкурс Валерія Петренка, конкурс ГітАс, конкурс ім. М. Соколовського). Вихованці відділу достойно представляють училище на  Донецькому регіональному конкурсі виконавців на народних інструментах.

Викладачі відділу пишаються своїми випускниками, які достойно продовжують справу своїх педагогів. Серед вихованців відділу народних інструментів - лауреати міжнародних конкурсів, концертуючі виконавці та успішні викладачі. Один з перших випускників класу по класу гітари Бельський Б. на даний момент став переможцем тринадцяти міжнародних конкурсів гітаристів. Він  активно займається пропагандистською роботою, працюючи в Президії Асоціації гітаристів України, поєднуючи цю діяльність з викладацькою роботою на посаді старшого викладача Київського національного університету культури і мистецтв. Борис Бельський очолює єдиний в Україні оркестр гітаристів при Асоціації. Молодший колега Бориса Бельського, Дмитро Кушніров нещодавно став переможцем Міжнародного конкурсу гітаристів у м. Києві і зараз проходить стажування в Італії в класі відомого гітариста Пабло Пегораро.

Не менш достойно представляють свій відділ випускники-баяністи. Олег Подольський став переможцем відомого конкурсу «Кубок Крив басу» та отримав звання лауреата на міжнародному конкурсі баяністів в Італії. Також переможцем Кубку Кривбасу став Олег Антоненко, а на конкурсі баяністів в Італії він отримав Гран Прі. Ще один баяніст, Єрьоменко А., отримав першу премію у м. Луганську та у м. Санкт-Петербурзі. Дует баяністів у складі Д.Загороднього та О.Коломійця був удостоєний Гран Прі на Міжнародному конкурсі баяністів в Італії.

Випускники відділу продовжують навчання у вищих навчальних закладах III – IV рівнів акредитації.

Студенти відділу набувають педагогічного досвіду у студії педагогічної практики, якою керує викладач Чурюкіна Л.М. Доброю традицією є вступ вихованців студії до училища мистецтв і культури.

Викладачі беруть активну участь у роботі консультаційного пункту училища, в процесі якої надається методична допомога учням ДМШ міста,  області та молодим педагогам.


Вітаємо переможців ХХІІ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу виконавців на народних інструментах «Провесінь» (м. Кропивницький)

        Гран-прі - Аліна Гутенко

                            (домра, викл. Бондар В.І., концертм. Михайлова Е.Ю.)

      І місце –   Альона Сіненко

                                   (домра, викл. Бондар В.І., концертм. Бошко Н.В.)

                     Яна Науменко

                                (акордеон, викл.  Андрущенко А.А. , Восьміров В.І.)

      ІІ місце –  Катерина Сергієнко

                            (домра, викл. Бондар В.І., концертм. Бошко Н.В.)

      ІІІ місце – Катерина Муха

                          (гітара, викл. Литовченко Т.В.)

       Диплом відзнаки – Максим Кручак

                            (баян, викл. Восьміров В.І.)

 

                           Бажаємо подальших творчих успіхів!                     


Чарівні звуки домри

17.03.2017р. в Сумському вищому училищі мистецтв і культури  ім. Д.С.Бортнянського відбувся концерт лауреата міжнародних конкурсів, доцента кафедри народних інструментів Національної музичної академії України ім. П.І.Чайковського по класу домри Білоусової Світлани, концертмейстера Діни Писаренко. У концертній залі зібралися справжні шанувальники домрового мистецтва.

Концерт складався з двох відділень, програма яких була досить складною та різноманітною. Звучали твори В.А.Моцарта (Соната С – dur), Л.Сібеліуса (Сілянські танці), П.Сарасате (Циганські наспіви), а також сучасних корифеїв -  Б.Міхеєва (Пустотливі награвання) та В.Івко (Поема – концерт).

Світлана Білоусова продемонструвала надзвичайну виконавську майстерність, високий професіоналізм. Слухачів особливо вразила тонка  агогіка виконавиці, її дбайливе ставлення до кожного звука. Звучання тендітної камерної домри цілком заповнювало всю залу.

Майстерне виконання творів для домрі підтримувала лауреат всеукраїнських конкурсів, чудова піаністка та концертмейстер    Діна Писаренко.

Концерт завершився бурхливими оплесками слухачів, які дякували виконавцям за прекрасний музичний вечір. В свою чергу виконавці виразили глибоку вдячність за теплий прийом та надію на подальші творчі зустрічі.

Студентка ІV курсу Кінаш Марія.

Борис Бєльський

 27 березня 2017 року в актовій залі Сумського вищого училища мистецтв і культури  ім. Д. С. Бортнянського відбулася чергова цікава подія – до нас  у гості з концертом завітав відомий український гітарист – наш земляк, уродженець м. Конотоп, виконавець, викладач, композитор Бєльський Борис Миколайович. Ця знаменна подія є цікавою ще й тому, що Борис Бєльський є випускником нашого училища.  В 1993 – 1997 рр. він навчався в класі талановитого викладача Т. В. Литовченко. Випускник Харківського національного університету мистецтв ім. І. П. Котляревського брав участь в багатьох всеукраїнських  та міжнародних конкурсах виконавців на класичній гітарі, де завжди займав призові місця.      

 Член Президії асоціації гітаристів Національної всеукраїнської музичної спілки, організатор всеукраїнських та міжнародних фестивалів - конкурсів, гастролюючий виконавець.  Концерти Б. М. Бєльського з  успіхом відбуваються в Україні та за кордоном. Окрім сольного виконавства виступає в складі різних ансамблів: дуету «Бельканто» та  «Біс тріо».

 Свою багату виконавську діяльність музикант успішно поєднує з викладацькою роботою в Київській ДМШ №7 ім. І. Шамо, зараз викладач-методист.  Деякий час Борис Миколайович працював  старшим викладачем кафедри музичного мистецтва Київського національного університету культури і мистецтв, в останні роки працює в Київському коледжу культури і мистецтв. Серед його  учнів лауреати  та дипломанти  міських, національних та міжнародних конкурсів.

 Авторські твори для гітари увійшли до збірок виданих в Україні та за її межами. Борис Миколайович – дипломант міжнародного інтернет-конкурсу творів  для дитячих музичних шкіл, автор багатьох опублікованих методичних статей. Як бачимо, творчий діапазон митця дуже широкий.        До рідної  Альма Матер митець завітав  з концертною програмою, яка розкрила  багатогранний талант  виконавця, майстерне володіння гітарою.                       Б. Бєльський, немов би звітував, яких висот він досяг за 20 років творчої діяльності після закінчення  училища.

 В програмі були представлені  твори різних стилів - від класичних  до сучасних, від традиційної манери виконання до новаторських з використанням одночасної гри  на струнах  та ударів по декі  однією рукою. Вже перша композиція Н. Кости, «Вечори в парках Парижа» вразила  м’яким звучанням гітари. З кожним наступним твором Борис Миколайович доводив, що гітара в руках майстра має необмежені можливості в передаванні почуттів: від пристрасного, як в «Іспанській серенаді»  Х. Малате,  запального  в «Угорській фантазії» Й. Мертця та «Македонському танці»     М. Тадича, захоплюючого пружними джазовими ритмами «Ловця марень»     І.Накагави, «Гітар Буги» М. Сміта, та власного твору М. Бєльського «Награвання», до ніжного в «Етюді пам’яті Равеля» Ш. Дюмона, ліричного «Липа вековая» в обробці російської народної пісні С. Руднєва.

Зовнішньо скромний, строго вдягнений, з тихим голосом, виконавець розкрився дуже тонким інтерпретатором творів і показав багату палітру тембрів та красок  гітарного звучання у всьому динамічному діапазоні – від фортіссімо до піаніссімо. Гітара у майстра співала. За що слухачі віддячили щирими оплесками.

«Приємно, що до рідних стін завітав  випускник, який продовжує поруч з іншими виконавцями  прекрасні творчі традиції нашого училища. Своєю грою Б.М. Бєльський створив неперевершене враження. Завдяки таким виконавцям ми перетворюємо наш український світ на краще»  –  так висловилась директор училища, заслужений працівник культури України,   Н. М. Гринь.   

Викладач – методист  Горська Т. М.


ВІТАЄМО переможців V Міжнародного конкурсу виконавців на народних інструментах   «Арт-Домінанта»   (м. Харків)

 

лауреата І ступеня Гутенко Аліну
(викладач – Бондар В.І., концертмейстер – Михайлова Е.Ю.)

 

лауреата ІІ ступеня Щенсневича Ярослава
(викладач – Восьміров В.І.)

 

лауреата ІІ ступеня Дует баяністів у складі Лаврика Георгія, Чеботарьова Миколи
(керівник – Лелюшкін Ю.Г.)

лауреата ІІІ ступеня Лаврика Георгія
(викладач – Лелюшкін Ю.Г.)

Дипломанта Науменко Яну
?
(викладач – Восьміров В.І.)

                                   Бажаємо подальших творчих успіхів!  

                                                                                                          Дирекція

 

«І кожен голос інструмента – немовби чистий діамант»

 

ХХІІІ Всеукраїнський фестиваль-конкурс гри на народних інструментах "Провесінь" у місті Кіровограді  прийняв більше 400 талановитих музикантів – кращих представників з усіх областей України. Це – юні бандуристи і сопілкарі, цимбалісти і гітаристи, баяністи і акордеоністи, домристи і балалаєчники. Вони зачарували слухачів неперевершеною музикальністю, діамантовою чистотою мелодій, довершеністю виконання, артистичністю, професійністю, блискучою технікою.

Кіровоградська «Провесінь» має велику популярність, оскільки в кожній номінації виконавцям дає оцінку поважне професійне журі –  професори Національної музичної академії ім. П.І.Чайковського, народні та заслужені артисти                                 М.Т.Білоконєв,  Є.І.Черказова,   Л.В.Гриньків,  Ю.Ю.Алексик, М.П.Михайленко, Л.В.Федорова, В.П.Білоус,  В.М.Заєць, С.С.Гринченко.

Сумську область на цьому весняному конкурсі гідно представили студенти Сумського вищого училища мистецтв і культури ім. Д.С. Бортнянського.

Журі дало високу оцінку виконавській майстерності кожного музиканта та визначило переможців:

Гран-Прі отримала Сергієнко Катерина (домра, викладач – Бондар В.І., концертмейстер –               Бошко Н.В.);

І місце виборов Кручак Максим (баян, викладач – Восьміров В.І.);

ІІ місце поділили Муха Катерина, Восьмірова Марина (гітара, викладач – Литовченко Т.В.);

ІІІ місце посів Гриценко Денис (балалайка, викладач – Скороход С.С., концертмейстер –  Ігнатова І.І.);  

Дипломом відзнаки нагороджена Піюк Олеся (бандура, викладач – Лелюшкіна Р.І.,  концертмейстер – Щербина Т.В.);

Диплом учасника отримав Босяченко Сергій (гітара, викладач – Ковальов М.І.).                     

 

top 5 reasons why YouTube deleted your Account
Powered by flickr embed.

 

Концерт баянної музики

 

У актовій залі Сумського вищого училища мистецтв і культури   ім. Д.С.Бортнянського відбулись творча зустріч та концерт лауреатів міжнародних конкурсів, студентів Харківського національного університету мистецтв ім. І.П.Котляревського – тріо баяністів у складі: Руслана Желіби, Ігоря Чередниченка, Василя Копайгородського.

?В концертній програмі звучали твори українських та зарубіжних композиторів: Олександра Тимошенка, Юрія Романова, Володимира Підгорного, Анатолія Гайденка, М.П.Мусоргського, Альфреда Шнітке та інших.

Концерт баянної музики

У актовій залі Сумського вищого училища мистецтв і культури ім. Д.С.Бортнянського відбулись творча зустріч та концерт лауреатів міжнародних конкурсів, студентів Харківського національного університету мистецтв ім. І.П.Котляревського – тріо баяністів у складі: Руслана Желіби, Ігоря Чередниченка, Василя Копайгородського.

В концертній програмі звучали твори українських та зарубіжних композиторів: Олександра Тимошенка, Юрія Романова, Володимира Підгорного, Анатолія Гайденка, М.П.Мусоргського, Альфреда Шнітке та інших.

Концерт пройшов на високому професійному рівні, отримав схвальні відгуки слухачів та викликав бурхливі овації. 

Концерт пройшов на високому професійному рівні, отримав схвальні відгуки слухачів та викликав бурхливі овації.

IMG_20180405_093949