Хорове диригування

Хорове диригування Хорове диригування

За час роботи відділу хорового диригування підготовлено біля 500 фахівців хорової справи, які працюють викладачами ДМШ, ЗОШ, ДШМ, вузів, керівниками професійних та самодіяльних хорових колективів, ансамблів та регентами церковних хорів.

Випускники відділу працюють в різних містах України, Росії та інших держав.

З великим творчим натхненням працює академічний хор училища під керівництвом молодого хормейстера, випускника училища, викладача Ткаченка Романа Валерійовича.

Хоровий колектив проводить активну концертну діяльність, є постійним учасником звітних концертів училища, з успіхом виступає на концертних майданчиках міста та області.

На ІІІ Всеукраїнському конкурсі хорових колективів ім. М.Леонтовича в м. Києві отримав диплом ІІ ступеня, з успіхом виступає на хорових фестивалях в м. Глухові.

Концерти хору завжди відрізняються свіжим звучанням, яскравою інтерпретацією музичних творів.

На відділі хорового диригування започатковано Всеукраїнський конкурс хорових диригентів ім. Д.С.Бортнянського серед студентської молоді.

Майже всі лауреати конкурсів продовжують навчання в музичних академіях та інших професійних мистецьких навчальних закладах України.

Відділ очолює старший викладач Хорунжа Наталія Леонідівна – людина енергійна, самовіддана хоровій справі.

Готують спеціалістів досвідчені викладачі:

  • Космінська Олена Миколаївна
  • Проданов Віктор Петрович
  • Саверська Людмила Петрівна
  • Хорунжа Наталія Леонідівна

і талановита молодь:

  • Піддубна Вікторія Миколаївна
  • Ткаченко Роман Валерійович
  • Ткаченко Надія Вікторівна

Випускники отримують кваліфікацію: керівник хору та вокального ансамблю, викладач ПСМНЗ.

До навчання запрошуються учні з музичною підготовкою та освітою
9 класів – на денну форму навчання, 11 класів – на заочну форму навчання, які бажають відроджувати та розвивати українську та світову хорову культуру.

Хорове диригування


«Музика дитячих сердець»

 

16 березня 2017 року в актовій залі Сумського вищого училища мистецтв і культури  ім. Д. С. Бортнянського відбулась чудова подія – перший сольний концерт  випускниці  диригентсько-хорового відділу нашого училища та Харківського національного університету мистецтв ім. І. Котляревського, дипломанта VI  Всеукраїнського конкурсу хорових диригентів  Христини Корепанової (Месмер). Вона представила  мистецтво прекрасних  юних виконавців Харківської  Дитячої Хорової школи – молодший хор «Пелікан»,  молодший вокальний ансамбль «До, Ре, Мі», старший вокальний ансамбль «Камертон».  

Програма концерту «Музика дитячих сердець», сценарій якого розробила сама Христина, охоплює різнохарактерні хорові мініатюри українських та зарубіжних авторів,  від класичних, строгих, піднесених, ліричних  до гумористичних, грайливих, які виконувались з супроводом і акапелла: 
Дж.Каччіні, «Аве Марія»,  С.Танєєв, «Сосна», М.Іпполітов-Іванов «В путь», 
П.Чайковський, «Легенда», О.Власов, «Фонтану Бахчисарайского дворца»,
Ф.Мендельсон «Полевые цветы», Е.Гріг, «Лебедь», В.Поляков, «Містер Кук Барла-барла»,  Б.Фільц, «Зацвіла в долині червона калина», народні пісні  «Щедрик», «Котику сіренький» обр. Д.Лазюки, «Вийди, вийди дощику», обр.
Е.Бондаря, «Ой на горі жито»та інші. 

Кожен твір у виконанні  юних митців справив велике  враження на слухачів. Виконання відрізнялось легкістю, невимушеністю. Виразний спів природно поєднувався з динамічними рухами по сцені, пришіптуванням, прихлопуванням та притопуванням, що надавало творам особливого забарвлення. Високий рівень підготовки та  майстерність в поєднанні з дитячою безпосередністю підкорили слухачів. Гарячі оплески  після кожного твору свідчили про те, що робота дитячого колективу під керівництвом
Х. Корепанової не залишила байдужими серця всіх присутніх в залі.

Успіху сприяв майстер своєї справи, концертмейстер Д.Лазюка, який дуже тонко відчуває музику і допомагає хору яскраво розкрити кожен образ.

«Свято музики вдалося.  Для нас воно стало прекрасним і дуже вражаючим. Такими випускниками слід пишатись: наполегливість, працелюбність, закоханість у свою справу завжди  знаходить відгук у серцях і дійсно створює «музику дитячих сердець».  Справжнє мистецтво не знає кордонів. Це виконання європейського рівня,  шлях  до єдності душ і людей. Ми чекаємо на подальші зустрічі з цим прекрасним колективом,  бажаємо натхнення і творчих успіхів» - так підсумувала прекрасний виступ заслужений працівник культури України, директор училища Н.М.Гринь

Викладач-методист Сумського вищого училища мистецтв і культури

ім. Д.С.Бортнянського  Т.М.ГорськаНові творчі перемоги студентів Сумського вищого училища мистецтв і культури ім. Д.С.Бортнянського

 

У святкові Новорічно - Різдвяні дні вокальний ансамбль «Альба» (керівник – Кварта О.А.) Сумського вищого училища мистецтв та культури ім. Д.С.Бортнянського став переможцем Всеукраїнського фестивалю-конкурсу мистецтв «Українська Коляда», який проходив в одному з найпрекрасніших міст Європи – Львові.

Різдвяні колядки та Новорічні щедрівки, які звучали на вулицях Львова, стали доповненням його музеїв, соборів, церков, численних пам’ятників історії та культури.

В історичному центрі міста - у Міському Палаці Культури ім. Гната Хоткевича в творчих змаганнях брали участь     110 колективів з різних куточків України, серед яких почесне І місце посів колектив нашого училища.

За І призове місце наші конкурсанти були нагороджені Іменним кубком фестивалю, Дипломом та Сертифікатом на участь у Міжнародних фестивалях-конкурсах.

Зі Львова наші студенти привезли численні емоції, нові враження від знайомства з новими ансамблями та солістами, встановлення творчих контактів між учасниками фестивалю, а найголовніше – натхнення на нові творчі перемоги.

 Нові переможці творчих змагань

 

 

З 27 по 29 січня у славетному місті Дніпрі проходив                         ХХІV Всеукраїнський фестиваль духовного піснеспіву «Від Різдва до Різдва».

У фестивалі брали участь більше 60 колективів з різних куточків України: Запоріжжя, Кривого Рогу, Рівного, Маріуполя, Харкова, Одеси, Дніпра тощо.

Сумщину представляв вокальний ансамбль «Альба» (керівник –     Кварта О.О.) Сумського вищого училища мистецтв і культури                        ім. Д.С.Бортнянського.

Три дні творчого марафону на сцені Дніпровського театру опери та балету виявили своїх переможців, серед яких почесне ІІ місце посів Сумський молодіжний колектив.

На фестивалі були створені всі умови для творчого спілкування між учасниками, обміну досвідом між керівниками колективів.

Примхливі дніпровські слухачі гідно оцінили виступ  вокального ансамблю «Альба», супроводжували спів молодих виконавців оваціями та гучними оплесками.

Тож вітаємо молодіжний колектив Сумського вищого училища мистецтв і культури ім. Д.С.Бортнянського з новою перемогою!