Народне пісенне мистецтво

 

Вся робота відділу народного пісенного мистецтва яскраво демонструє свій самобутній колорит та невичерпні духовні надбання народного мистецтва.

Приємно усвідомлювати, що саме цей відділ став центром розвитку і популяризації народної творчості Сумщини, відроджуючи і зберігаючи національні традиції України.

 Очолює відділ талановитий викладач, людина, безмежно закохана в свою справу - Наталія Вікторівна Куліжнікова.

На відділі народного пісенного мистецтва сумлінно працюють               викладачі та концертмейстери: Н.І. Клюцко,   К.А Головченко, Т.С. Грива,                         О.В. Гапоченко, Т.Ю. Клюшник, І.І.Семикрас, А.І. Куліжніков, заслужений працівник культури України В.В.Майборода.

Кращі студенти відділу - переможці  міжнародних та всеукраїнських пісенних конкурсів та фестивалів.

Випускники відділу продовжують навчання у ВНЗ ІІІ-ІV р.а, пропагують народне мистецтво в різних куточках України: керують аматорськими та професійними колективами, працюють на посадах викладачів, солістів та артистів хорів у філармоніях та театрах різних регіонів України.

Багато випускників розпочали та продовжують свій творчий шлях у відомих мистецьких колективах - Державному заслуженому академічному українському народному хорі ім. Г.Верьовки, Закарпатському народному хорі, Черкаському народному хорі, Національній заслуженій академічній капелі бандуристів України тощо.

Відділ пишається випускниками, які мають почесні звання заслужених працівників культури України – Тетяною Фінашко, Людмилою                      Мостипановою, заслуженим артистом України Леонідом Матвієнком.

На базі відділу творчо і натхненно працює відомий колектив - хор народної пісні. Він – лауреат І премії Всеукраїнського конкурсу народних хорових колектиів ім. П.Демуцького, переможець Всеукраїнського огляду-конкурсу хорових колективів, лауреат Міжнародного свята пісні і танцю «Славянський вінок» у місті Таллінні, учасник творчих звітів майстрів мистецтв та художніх колективів Сумської області у м. Києві, творчих  звітів училища «Натхнення, молодість, краса», декад творчих звітів «Дарунок тобі, Україно!»

У різні часи хором керували: викладач відділу М.І.Коровай,  заслужені працівники культури України В.М.Деркач, В.О.Тамілін.

На даний час художній керівник та диригент хору – голова предметно-циклової комісії Куліжнікова Наталія Вікторівна. В своїй роботі вона намагається наповнити серця своїх вихованців особливою радістю і безмежною любов’ю до української культури.

В рамках роботи відділу з ініціативи Н.В.Куліжнікової був створений дівочий вокальний ансамбль «Співаночки», який швидко став  улюбленцем широкого кола слухачів.

Ансамбль «Співаночки» - переможець Міжнародного мистецького фестивалю-конкурсу «Кролевецькі рушники» (I місце), лауреат Всеукраїнського фестивалю «Весняний первоцвіт» (м. Рівне).

Молодіжний фольклорний ансамбль «Берегиня» (керівник Клюцко Н.І.) активно пропагує автентичний спів, українську народну пісню. Він став справжньою навчально-пошуковою лабораторією для майбутніх керівників фольклорних колективів, адже для вдосконалення професійної майстерності виконавців проводиться робота, що надає можливість ознайомитись з пісенним матеріалом Сумщини, з прикладним мистецтвом регіону, його архітектурою і побутом населення тощо. Натхненна робота у студентському фольклорному ансамблі «Берегиня» є для всіх його учасників відправним кроком у майбутнє творче та професійне життя.

На базі відділу народного пісенного мистецтва проводиться обласний пісенний дитячий фестиваль-конкурс виконавців народної пісні «Чарівні джерела», метою якого є відродження та популяризація кращих зразків пісенної та фольклорної спадщини України, підтримка обдарованих дітей та юнацтва в галузі української народної творчості, ідейно-естетичне, художнє виховання молодого покоління. Юні учасники конкурсу удосконалюють свої вокальні здібності, набувають досвіду поведінки на сцені та створюють творчий духовний зв'язок між слухачами та виконавцями.

Час не стоїть на місці, змінюються уподобання, стилі, жанри виконавської майстерності, але незмінною залишається любов до народної української пісні – бездонного багатства нашого народу.

 

 
это линейные перемещения и . электрошокер купить москва