Народне пісенне мистецтво

Народне пісенне мистецтво Народне пісенне мистецтво

Студенти відділу набувають кваліфікацію „Керівник та артист народного хору, ансамблю, сольний виконавець”. Вивчаються предмети спеціального циклу: диригування, постановка голосу, вокальний ансамбль, гра на музичних інструментах (фортепіано, баян), розшифровка та аранжування, народний танок, грим, загальномузичного циклу: сольфеджіо, елементарна теорія музики, гармонія, аналіз музичних творів, музична література, основи свят та обрядів, виконавська практика. У загальногуманітарному циклі вивчаються основи суспільних наук, світова література, історія світової культури, основи філософії, іноземна мова.

На відділі працюють висококваліфіковані, досвідчені педагоги: Куліжнікова Наталія Вікторівна, Клюцко Надія Іванівна, Свердло Андрій Іванович, Лінник Юрій Іович, всі вони викладачі першої категорії. Очолює відділ Руденко Олександр Федорович.

Студенти відділу є учасниками творчих колективів – народного хору та ансамблів.

Народний хор під керівництвом заслуженого працівника культури України В.О. Тамілина за роки свого існування брав участь у постановках великої кількості програм, що складаються переважно з пісень і обрядів різних областей України, а також обробок та творів українських та зарубіжних композиторів. Народний хор училища традиційно займає призові місця у конкурсах та фестивалях. У 2007 році він став лауреатом першої премії у конкурсі ім. П. Демуцького (м. Київ).

Ансамбль "Співаночки" веде активну концертну діяльність, є постійним переможцем районних та обласних конкурсів. Керівник Н. Куліжнікова.

Фольклорний ансамбль "Берегиня" займається вивченням фольклорних традицій свят і обрядів, приділяє велику роль вивченню та збереженню багатогранного фольклору Сумщини. Керівник Н Клюцко.

Чоловічий ансамбль "Родина" бере активну участь у концертному житті міста і області. До репертуару входять як старовинні козацькі, так і сучасні естрадні пісні різних стилів та напрямків. Керівник О. Руденко.

Основні напрямки роботи відділу

Зараз поряд з дбайливим збереженням фольклорних традицій, свят та обрядів на відділі набувають розвитку нові цікаві проекти, які знаходять втілення як в учбовому процесі, так і у концертному житті колективів відділу. Щорічно студенти та викладачі беруть участь у великій кількості заходів та концертів, які проходять на різноманітних сценах. Серед них такі великі зали як палац "Україна", сцени обласного музично-драматичного театру ім. Щепкіна, обласної філармонії, палаців культури, а також невеличкі зали музеїв, загальноосвітніх шкіл, бібліотек майже по всій області.

Але самою рідною для студентів, звичайно, є прекрасна концертна зала училища, чиї прекрасні акустичні властивості роблять її улюбленим місцем проведення не тільки концертів, творчих вечорів, але й майстер-класів , творчих зустрічей з кращими хормейстерами відомих колективів. Так, наприклад, для проведення майстер-класів з предмету "Хоровий клас" до училища приїжджає академік, герой труда СРСР, лауреат Шевченківської премії, народний артист СРСР, заслужений діяч мистецтв України, народний артист СРСР, народний артист України А.Т. Авдієвський, який є художнім керівником національного заслуженого академічного народного хору України ім. Г.Г. Верьовки.

Помітною подією у музичному житті обласного центру є щорічні творчі звіти відділу народно-пісенного мистецтва. Високий рівень професійної майстерності демонструють концерти, у яких поєднуються творчі колективи відділу та солісти, які постійно становляться лауреатами як обласних, так і всеукраїнських конкурсів. Так, у 2007 році хор став лауреатом I премії Всеукраїнського конкурсу ім. П. Демуцького, який проходив у Київському Будинку народної творчості.

Яскрава творча сторінка у житті відділу – це гастрольні поїздки. Їхня географія надзвичайно широка, що робить концертне життя студентів захоплюючим та незабутнім. Вагома роль колективів відділу у концертному житті обласного центру: виступи з концертами для ветеранів Великої Вітчизняної війни, прикордонників, медичних робітників, громадськості. Всі вони дарують незабутні зустрічі з мистецтвом.

Прекрасні можливості для розширення творчого кругозору, ознайомлення з кращими зразками як української, так і закордонної хорової музики надає створений в останні роки кабінет методики роботи з народним хоровим колективом та ансамблем. Унікальні можливості матеріальної бази кабінету обумовили плідне співробітництво с дитячими вокальними та фольклорними колективами. Така співпраця допомагає створити прекрасні дитячі програми, методичну та нормативну документацію. У рамках роботи кабінету переважають принципово нові форми методичної, навчальної та інформаційної роботи, пов’язані з застосуванням останніх розробок у галузі музичного програмного забезпечення. Дуже важливо усвідомлювати, що оволодіння комп’ютерними програмами обробки звуку, нотними редакторами, сучасними музичними пристроями, професійна навігація в Інтернеті, користування новітніми навчальними посібниками забезпечує високі результати методичної і творчої праці викладачів відділу і студентів. Сучасні технології, професійні вимоги – це невід’ємна складова, яка забезпечує високу ступінь зацікавленості студентів у цій області. Одне з найважливіших напрямків роботи кабінету – це створення сучасної інформаційної бази, де зберігаються фонотека, відеотека, нотна бібліотека, в традиційному та цифрованому вигляді, фольклорні матеріали і т.д.

До послуг студентів відділу прекрасний комп’ютерний клас з усіма необхідними програмами та матеріалами до них, фонотекою та мультімедійними посібниками.

Модернізація навчальної бази відділу проходить під керівництвом голови предметно-циклової комісії, завідуючого кабінетом "Методика роботи з самодіяльним народним хором та ансамблем" Руденка О.Ф., який поєднує традиції та новітні розробки у сфері музичного навчання, роблячи все можливе, щоб навчальний процес став більш сучасним, актуальним та цікавим, доповнюючи кращі академічні традиції.

Велика увага на відділі приділяється виконавським та творчім досягненням наших студентів, що відповідно є показником якості роботи викладачів.

Важливо відмітити, що професійна потреба у випускниках відділу зростає з кожним роком. Починаючи свою творчу діяльність зі старших курсів училища, на момент випуску більшість з них стає професійними керівниками та виконавцями.

Наші фахівці знаходять застосування у різних сферах, стаючи директорами клубів, художніми керівниками та артистами професійних і аматорських колективів, працюючи у методичних центрах, загальноосвітніх школах, школах естетичного виховання.

Народне пісенне мистецтво Народне пісенне мистецтво Народне пісенне мистецтво Народне пісенне мистецтво Народне пісенне мистецтво Народне пісенне мистецтво Народне пісенне мистецтво Народне пісенне мистецтво Народне пісенне мистецтво

Вiтаємо ансамбль народної пісні Співаночки

 

ВІТАЄМО

переможців ХІХ відкритого міжнародного фестивалю-конкурсу народної творчості «Барвистий Віночок» (м. Дніпро)

лауреата І ступеня

 ансамбль народної пісні "Співаночки"

(керівник – Куліжнікова Н.В., концертмейстер – Куліжніков А.І.)

лауреата І ступеня

Дмитренко Анну

(викладач – Куліжнікова Н.В., концертмейстер – Куліжніков А.І.)

лауреата ІІ ступеня

Гончаренко Альону

(викладач – Клюцко Н.І., концертмейстер – Куліжніков А.І.  )

Бажаємо подальших творчих успіхів!

 Дирекція


ВІТАЄМО лауреата ІІ ступеня

Всеукраїнського фестивалю-конкурсу українського солоспіву ім. В.Заремби

 (м. Хмельницький)

  Дмитренко Анну

(викладач Куліжнікова Н.В.,                  концертмейстер Куліжніков А.І.)

Бажаємо подальших творчих успіхів!

 Дирекція

reasons why YouTube deleted your account
Powered by flickr embed.
 
это линейные перемещения и . электрошокер купить москва